OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY
GMINA SZAFLARY
             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY

.:FOTO:.

TATRY ZIMĄ

.:KALENDARZ:.

PORTAL /ZASKALANIE W PARKU MINIATUR W INWAŁDZIE POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.:ZASKALANIE W PARKU MINIATUR W INWAŁDZIE:.

ZASKALANIE W PARKU MINIATUR W INWAŁDZIE

     Gimnazjaliści z Zaskala wybrali się do Parku Miniatur w Inwałdzie.
„Świat Marzeń” w Inwałdzie to unikalny w skali naszego kraju park rozrywki. Można w nim zobaczyć miniatury najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata np. Mur Chiński, Piramidy, Sfinksa, Koloseum, Świątynie Akropolu, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Krzywą Wieżę w Pizzie, Bazylikę św. Piotra, Bramę Brandenburską, Biały Dom i inne.
W areale wydzielona jest część zwana: Nasza Polska. Tu możemy podziwiać miniatury np.: Sukiennice, Wawel, Ratusz w Poznaniu i Zamościu, Kolumnę Zygmunta, Zamek w Warszawie i Łańcucie oraz Malborku i inne. Uśmiech na twarzy wywołały miniaturowe szczyty Tatr z Giewontem i Kasprowym Wierchem. Cały park otoczony jest kwiatowymi kompozycjami, znajduje się w nim zielony labirynt, kino 4 D oraz autodrom. Salwy śmiechu wywołały opowieści pani przewodnik o historii Wieży Eiffla. Paryżanie na początku XX wieku nazywali budowlę, „siusiającą żyrafą”.
     Zdobyliśmy wiele ciekawych wiadomości z zakresu historii oraz geografii.
Nie przeszkodziła nam prawdziwie jesienna deszczowa pogoda. Jednak celem podróży było Muzeum KL Auschwitz w Oświęcimiu.
Tu już w zupełnie innej jakże smutnej scenerii poznawaliśmy życie więźniów. Z zadumą staliśmy pod ścianą śmierci, gdzie zapaliliśmy znicz i zanosiliśmy do Boga modlitwę za zmarłych w tym okropnym miejscu. Każdemu z młodych ludzi towarzyszyło pytanie dlaczego? Skąd tyle nienawiści i cierpienia? Ale na nie nikt nie udzieli odpowiedzi.

Kinga Jagła-Tokarska[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]