|
|
.:KONFERENCJA NAUKOWA
„Zwalczanie barszczu Sosnowskiego (Heracleum Sosnowskyi Manden.)”
:.
|
19 marca 2015 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 46) odbędzie się konferencja naukowa pt. „Zwalczanie barszczu Sosnowskiego (Heracleum Sosnowskyi Manden.)”.
Zainteresowani udziałem w konferencji mogą zgłaszać prace obejmujące wyniki badań z zakresu różnych form zwalczania barszczu Sosnowskiego oraz z następujących obszarów:
- inwentaryzacja występowania barszczu Sosnowskiego w gminach, województwach, mezoregionach oraz na obszarach chronionych,
- skutki występowania barszczu Sosnowskiego w środowisku,
- siedliskowe aspekty występowania barszczu Sosnowskiego,
- problemy występowania i zwalczania barszczu Sosnowskiego na obszarach parków narodowych,
- logistyczne i prawne aspekty zwalczania barszczu Sosnowskiego.
Zachęcamy do udziału w konferencji naukowców i praktyków zarówno
z kraju jak i z zagranicy. Miło nam będzie gościć przedstawicieli administracji, firm świadczących usługi dla rolnictwa i praktyków, których udział w konferencji oraz głos w dyskusji będzie znaczącym źródłem informacji o różnych aspektach występowania, szkodliwości i zwalczania barszczu Sosnowskiego. Będzie stanowił też inspirację do podejmowania badań naukowych zmierzających do opracowania efektywnych
i przyjaznych dla środowiska metod zwalczania barszczu Sosnowskiego.
Istnieje możliwość ekspozycji stoiska reklamowego firm obsługujących rolnictwo.
Treść artykułu/posteru należy przesłać do 15 stycznia 2015 r. na adres mailowy rrklima@cyf-kr.edu.pl. Wymagana objętość tekstu to 1 do 6 stron.
NEWSLETTER-KONFERENCJA w formacie pdf
Wszystkich zachęcamy do odwiedzenia strony :
www.barszczsosnowskiego.ur.krakow.pl.
Poprzez fundusze norweskie i fundusze EOG Norwegia przyczynia się do zmniejszania nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmocnienia relacji dwustronnych z państwami beneficjentami w Europie. Norwegia blisko współpracuje z UE na podstawie Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (Porozumienie EOG). W okresie 2009–2014 wsparcie udzielone przez Norwegię wynosi 1,7 miliarda euro. Środki te są dostępne dla organizacji pozarządowych, instytucji badawczych i akademickich oraz sektora publicznego i prywatnego w 12 nowoprzyjętych państwach członkowskich UE oraz Grecji, Portugalii i Hiszpanii. Dzięki nim ma miejsce szeroka współpraca z podmiotami z Norwegii, a przedsięwzięcia mogą być wdrażane do 2016.
Więcej informacji www.eog.gov.pl/Strony/start.aspx
|
|
|