OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY
GMINA SZAFLARY
             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY

.:FOTO:.

TATRY ZIMĄ

.:KALENDARZ:.

PORTAL / PROMOCJA BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY PRZEZ SKRZYPNIAN POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.:PROMOCJA BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY PRZEZ SKRZYPNIAN:.

PROMOCJA BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY PRZEZ SKRZYPNIAN

     Uczniowie klasy IV Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzypnem – finaliści międzynarodowego konkursu” Bezpieczeństwo dla wszystkich” w Paryżu w dniach 25, 26 i 29 września 2008 r. wraz z Komendą Powiatową Policji w Nowym Targu – Sekcja Ruchu Drogowego przeprowadzili dla uczniów klas 0 –III w szkołach: Skrzypne, Maruszyna Górna, Maruszyna Dolna, Zaskale, Szaflary, Bańska Wyzna, Bańska Niżna, Bór, wspólny program promujący zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.
    Laureaci konkursu „Bezpieczeństwo dla wszystkich”, organizowanego przez firmę Renault – czyli uczniowie klasy IV pod kierownictwem swej wychowawczyni mgr Moniki Peciak i pomysłodawczyni tej akcji, promowali również pakiet edukacyjny „Droga i ja” oraz program multimedialny dostępny na stronie http://bezpieczenstwo.renault.pl Uczniowie wspólnie z Policją promowali także program „Bezpieczna droga do szkoły” poprzez prezentację multimedialną i stosowny program artystyczny. Dzieciom zostały wręczone odblaski i płyty z programem edukacyjnym.
    Akcja wyjazdowa po szkołach wraz z prezentacją programu i plakatu jest drugą częścią zakrojonej na szerszą skalę promocji na Podhalu zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. W pierwszej jej części - w większości miejscowości Podhala i okolic, wraz z miastami : Nowy Targ, Zakopane oraz w szkołach zaprzyjaźnionych województwa małopolskiego zostały powieszone plakaty.
    Plakat powyższy był również rekwizytem ostatniej sesji Rady Gminy Szaflary w dniu 29 września 2008 r., gdyż dzieci postanowiły podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa na drodze z tymi, którzy w zasadzie mają moc sprawczą poprzez swoje decyzje, by drogi były bezpieczniejsze.     Samorządowcy wyrazili wolę działania w temacie inwestycji związanych z poprawieniem bezpieczeństwa na drodze –w Skrzypnem ma być w niedalekiej przyszłości wybudowany chodnik, założone progi zwalniające, oznaczenie przejścia dla pieszych.
Zamiarem Laureatów ze Skrzypnego jest dotarcie z ideą bezpiecznej drogi do innych samorządów gminnych i powiatowych. Nośnikiem tego zamiaru są słowa wyjęte z przedstawionego przez nich programu.
    „Mam pomysł! Stwórzmy najpierw taką bezpieczną drogę u nas w Skrzypnem, a później na całym świecie! Kto jest za?” Na sali obrad nie było głosów sprzeciwu.

Władysław Tylka[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]