OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY
GMINA SZAFLARY
             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY

.:FOTO:.

TATRY ZIMĄ

.:KALENDARZ:.

PORTAL / Z BORU DO KRAKOWA – KOLĘDOWANIE Z KARDYNAŁEM POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.: Z BORU DO KRAKOWA – KOLĘDOWANIE Z KARDYNAŁEM :.


               Już po raz trzeci 15.12.2007r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Borze, dyrektor szkoły Jan Gacek, grono pedagogiczne: Halina Gacek, Małgorzata Gacek, Wioletta Luberda, Dorota Sikoń, Małgorzata Szewczyk, siostra Małgorzata Brzezińska, rodzice, Wójt Gminy Szaflary mgr inż. Stanisław Ślimak, ksiądz proboszcz Andrzej Kamiński, a także laureaci części plastycznej konkursu „Historia i dzień dzisiejszy parafii i miejscowości karpackich”, edycja 2007: Karolina Lichaj i Łukasz Kalata – ZSPiG w Zaskalu, Izabela Szaflarska - ZSPiG w Maruszynie Dolnej, Marzena Gubała i Małgorzata Maciasz – ZSPiG w Skrzypnem, Katarzyna Gil – SP w Glisnem, Maria Mikrut i Klaudia Jachymiak SP w Ludźmierzu, Marzena Burnus – ZSPiG Nr 1 w Białym Dunajcu, Marzena Rączka i Katarzyna Sikora – SP w Gliczarowie Dolnym, Justyna Szeliga – SP Nr 1 w Czerwiennem, Mateusz Bobak – ZS w Zębie wraz ze swoimi opiekunami i rodzicami uczestniczyli w otwarciu wystawy „Szopki spod Babiej Góry oraz prace malarskie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Borze” w Muzeum Archidiecezjalnym im. kardynała Karola Wojtyły w Krakowie. Wyjazd ten w całości sfinansowany został przez Urząd Gminy Szaflary.
               Wystawę otworzył ks. kardynał Stanisław Dziwisz – metropolita krakowski w obecności dyrektora muzeum ks. dr Andrzeja Józefa Nowobilskiego, ks. Bogusława Targosza – proboszcza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Zawoi Górnej, pomysłodawcy na szopkę babiogórską i przedstawiciela Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz zebranych gości.
               Coroczne wizyty w Muzeum to dla nas wielkie przeżycie, ponieważ przypadają one w okresie wielkiego oczekiwania na nadejście małego Jezusa i czas ten, chociaż krótki, ale bogaty w wewnętrzne przeżycia, możemy spędzić wraz z Księdzem Kardynałem.
               Jak co roku, tak i tym razem, nasze spotkanie było bardzo uroczyste i przypominało o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Uczniowie naszej szkoły przygotowali piękny występ, w trakcie którego zaproszeni goście mogli posłuchać 11-stu kolęd i pastorałek góralskich wybranych i opracowanych przez Wiolettę Luberda, która była odpowiedzialna za całość imprezy. Pomagali jej również prowadzący zespół góralski: Joanna Gut i Paweł Gał oraz nauczyciele: Halina Gacek, Małgorzata Gacek, Dorota Sikoń i Elżbieta Mozdyniewicz. Laureaci I miejsc konkursu plastycznego „Tradycje bożonarodzeniowe w mojej miejscowości” wręczyli Księdzu Kardynałowi pięknie oprawione prace. Nasi uczniowie, składając świąteczne życzenia, ofiarowali choinkę przywiezioną spod Tatr, aby przypominała metropolicie krakowskiemu rodzinne strony. Drzewko zostało ustrojone w ozdoby wykonane przez dzieci z Boru.
               Zaproszonym gościom bardzo podobało się kolędowanie małych górali, a sam Ksiądz Kardynał poprosił borzańskie dzieci o taniec góralski i wielce radowały się jego oczy na widok uczniów z klasy III, którzy z ogromnym przeżyciem zatańczyli „solówkę”.
               Babcie i mamy naszych uczniów: Helena Bafia, Lucyna Bafia, Maria Bafia, Zofia Bafia, Maria Bryja, Grażyna Furczoń, Stanisława Jarząbek, Maria Kustwan, Katarzyna Rusnak, Stanisława Zyzańska przygotowały specjalnie na tę okoliczność pyszne góralskie potrawy, aż chciałoby się powiedzieć:- „Kielo tam syćkiego ni ma na weselu, telo uryktowały gospodynie z Boru”, a dowiezieniem i rozłożeniem na stołach tych smakowitości zajęli się: Leszek Sikoń, Halina Gacek, Grażyna i Wacław Furczoniowie.
               Ufamy, że wizyta w Muzeum przy ul. Kanoniczej 19 nie była ostatnia i za rok znów będziemy mogli gościć w tak zacnych murach.
               Galerie zdjęć z wizyt i spotkań z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem można obejrzeć na stronie internetowej szkoły w Borze www.szkolabor.org.

Wioletta Luberda


[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]