OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY
GMINA SZAFLARY
             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- RADA GMINY
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY
- PRZETARGI
- OPŁATY
- ODPADY/OCHRONA
         ŚRODOWISKA

ELEKTRONICZNA PLATFORMA USŁUG ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ

GMINNA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W SZAFLARACH

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SZAFLARACH

    SPÓŁKA WODNA MARUSZYNA CENTRUM

.:FUNDUSZE EUROPEJSKIE:.

.:KALENDARZ:.

.:INTERAKTYWNA POLSKA:.

.:PODHALAŃSKA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA:.

PODHALAŃSKA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA

.:SMAK NA PRODUKT:.

SMAK NA PRODUKT

.:BIURO INICJATYW SPOŁECZNYCH:.

.:6 LATKU WITAJ W SZKOLE:.

6 LATKU WITAJ W SZKOLE

.:6 LATKU WITAJ W SZKOLE
WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
:.

.:PAMIĘTAJ O SZKOLE:.

.:NARODOWE SIŁY REZERWOWE:.

PORTAL / ARCHIWUM 2013 POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.:ARCHIWUM 2013:.

23.12.2013

21.12.2013

HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI W GMINIE SZAFLARY
w roku 2014

INFORMACJA
O DBIORZE ODPADÓW W 2014
W GMINIE SZAFLARY
    (134 KB)     
HARMONOGRAM
ODBIORU ŚMIECI
W GMINIE SZAFLARY
Sołectwa:
Maruszyna, Bańska Niżna,
Bańska Wyżna, Skrzypne
I PÓŁROCZE
    (64 KB)     
HARMONOGRAM
ODBIORU ŚMIECI
W GMINIE SZAFLARY
Sołectwa:
Maruszyna, Bańska Niżna,
Bańska Wyżna, Skrzypne
II PÓŁROCZE
    (64 KB)     
HARMONOGRAM
ODBIORU ŚMIECI
W GMINIE SZAFLARY
Sołectwa: Szaflary,
Bór, Zaskale
I PÓŁROCZE

    ( 64 KB)     
HARMONOGRAM
ODBIORU ŚMIECI
W GMINIE SZAFLARY
Sołectwa: Szaflary,
Bór, Zaskale
II PÓŁROCZE

    ( 64 KB)     

20.12.2013

PROTOKÓŁ Z PRZEBIEGU XXII GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKO- GAWĘDZIARSKIEGO IM. A. KUDASIKA I B. WERONA W SKRZYPNEM Z DNIA 27 LISTOPADA 2013r

      W konkursie uczestniczyło 64 uczniów z 8 szkół podstawowych i 7 gimnazjów oraz przedszkola z terenu gminy Szaflary, którzy występowali w 4 grupach wiekowych i dwóch kategoriach- gawęda i recytacja.

Komisja w składzie:
Przewodniczący: Roman Dzioboń
Członek: Wanda Szado- Kudasik
Członek: Dorota Majerczyk
Członek: Zofia Mieszczak
Członek: Kazimierz Bielak

więcej >>>

19.12.2013

POLICJA W ZASKALU

      Na prośbę dyrektora ZSPiG w Zaskalu p. Mirosława Ćwikla skierowaną do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w placówce została wygłoszona multimedialna prelekcja pt: „Bezpieczna droga do szkoły z radami Spongeboba”. Pani policjantka Dorota Garbacz spotkała się z uczniami najmłodszymi kl. 0-3 oraz 4-6, żeby przybliżyć tematykę bezpiecznego poruszania się pieszego po poboczu ruchliwej drogi. Niestety we wsi nie ma chodnika, więc uczniowie otrzymali odblaskowe plakietki, niektóre ufundowane przez PZU. Mieli wiele pytań do Pani sierżant.

więcej >>>

19.12.2013

XIX GMINNY KONKURS POTRAW REGIONALNYCH „ZOSKALAŃSKIE JODEŁKO” W ZASKALU. TRADYCYJNY SMAK LGD

      23 listopada 2013 r. w remizie OSP Zaskale odbył się XIX Gminny Konkurs Potraw Regionalnych. Organizatorem konkursu był Oddział Związku Podhalan w Zaskalu , Rada i Wójt Gminy Szaflary oraz Podhalańska Lokalna Grupa Działania. W konkursie potrawy i napitki prezentowały gażdziny z gminy Szaflary tj. Zaskala ,Szaflar, Skrzypnego, Boru, Bańskiej Niżnej, Bańskiej Wyżnej ,Maruszyny oraz stół unijny z Zaskala.

więcej >>>

18.12.2013

DWA LATA BEZPŁATNEJ NAUKI JĘZYKA NIEMIECKIEGO. RUSZYŁA REKRUTACJA DO PROJEKTU

      Instytut Austriacki zaprasza pracowników i właścicieli mikro, małych i średnich firm oraz osoby samozatrudnione do udziału w projekcie pt. ,,Skuteczni w biznesie”. Wystarczy 10 osób na jednym poziomie zaawansowania, aby powstała grupa w Szaflarach.

Aby nauczyć się języka nie trzeba już jechać do Krakowa, Wiednia, czy Berlina. Wystarczy skorzystać z możliwości, jakie oferuje Instytut Austriacki i wziąć udział w kursie w miejscu zamieszkania – na przykład w Szaflarach.

      Oferta Instytutu Austriackiego to aż 4 semestry kursu języka niemieckiego, konsultacje indywidualne z lektorem i - co ważne - międzynarodowy certyfikat językowy ÖSD. Dla pracowników posiadanie certyfikatu to niewątpliwy atut na rynku pracy, szansa na awans i rozwój kariery. Dla właścicieli firm znajomość języka oznacza możliwość zaistnienia na zagranicznym rynku.

      Kluczem do efektywnej nauki jest motywacja i dobranie odpowiedniej metody, dlatego na początku projektu uczestnicy wyjadą na dwudniowe warsztaty ,,Strategie uczenia się”. Pod okiem trenerów spojrzą na przyswajanie wiedzy od zupełnie nowej strony, poznają odpowiednie dla osób dorosłych metody nauki i popracują nad motywacją, aby osiągać pożądane wyniki.

więcej >>>

12.12.2013

IX ROCZNICA ŚMIERCI PROF. JULIANA SOKOŁOWSKIEGO

DOROBEK NAUKOWY>>>


20.12.2013 O GODZINE 8.00 W KOŚCIELE MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W BAŃSKIEJ NIŻNEJ ODBĘDZIE SIĘ MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI ŚP. PROF. JULIANA SOKOŁOWSKIEGO

12.12.2013

Z ŻYCIA SZKOŁY W BAŃSKIEJ NIŻNEJ

      Wszyscy wiemy, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa oszczędzanie oraz umiejętność gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Dlatego dnia 15 listopada 2013 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie przygotowane przez uczennice i uczniów szóstej klasy. Starsi uczniowie, pragnąc zachęcić najmłodszych do oszczędzania, zaprezentowali inscenizację pt. „SKO – to jest to!”. Po występie Szkolna Kasa Oszczędności przyjęła nowych członków, wręczając im drobne, firmowe upominki. Od tej pory najmłodsi mogą już oszczędzać, tak jak ich starsi koledzy.

więcej >>>

12.12.2013

ZASKALANIE KONCERTUJĄ W SOSW W NOWYM TARGU

      Schola „Gloria Dei” prowadzona przez p. E. Poniedziałek i M. Lichaj koncertowała w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Targu. Placówka kształci dzieci niepełnosprawne intelektualnie od 39 lat, posiada bogatą ofertę edukacyjną oraz wyspecjalizowaną kadrę pedagogów. Koncert ubogacił szkolną inicjatywę „Świętymi – Bądźcie” związaną z osobami znanych postaci, które służyły kościołowi i ludziom.
W korowodzie świętych za, których przebierali się uczniowie można było dostrzec: św. Franciszka z Asyżu, św. Brata Alberta, św. siostrę Faustynę, św. Floriana i innych. Zaskalanie ubogacili przedsięwzięcie pedagogów ze szkoły specjalnej przybliżając ich wychowankom postać bł. Jana Pawła II.

więcej >>>

12.12.2013

„CHCĘ BYĆ CZŁOWIEKIEM – ŻYĆ BEZ UZALEŻNIEŃ”
Sprawozdanie z realizacji programu profilaktycznego
realizowanego w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Górnej

     Głównym celem programu było i nadal jest izolowanie dzieci i młodzieży od chęci i prób sięgania po środki uzależniające jakimi są: alkohol, papierosy, używki oraz komputer a w szczególności gry komputerowe poprzez odpowiednie kierowanie ich rozwojem intelektualno – emocjonalnym.

Wszyscy nauczyciele naszej szkoły byli głęboko zaangażowanymi w realizację szeroko pojętej profilaktyki wśród dzieci i młodzieży obejmującej działania mające na celu dostarczenie im wiedzy powodującej świadome wybory.

więcej >>>

05.12.2013

XIV EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO
Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi

REGULAMIN
KONKURSU

    (54 KB)     

28.11.2013

ZŁOTE I DIAMENTOWE GODY W SZAFLARACH

      14 listopada 2013 roku w pensjonacie „Anna” w Szaflarach świętowano 50 i 60 lat pożycia małżeńskiego. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadawany jest przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Trzy pary świętowały „Diamentowe Gody”, a 14 par „Złote Gody”
W uroczystości, oprócz niżej wymienionych jubilatów, wzięli udział:
Wójt Gminy - mgr inż. Stanisław Ślimak,
Przewodniczący Rady Gminy - Stanisław Szlęk,
Sekretarz Gminy - Stanisława Kowalczyk
Oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Stanisława Sarnecka.
Stosowne dyplomy i medale otrzymali:
Wszystkim jubilatom życzymy zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności oraz gratulujemy tak długiego stażu małżeńskiego.

więcej >>>

28.11.2013

OBWIESZCZENIE
STAROSTA NOWOTARSKI

O ZEZWOLENIE NA REALIZACJĘ INWESTYCJI
"ROZBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 1646K SKRZYPNE-SZAFLARY-OSTROWSKO
BUDOWA CHODNIKA W MIEJSCOWOŚCI BÓR NA ODCINKU OD REMIZY OSP DO GRANICY GMIN SZAFLARY I NOWY TARG- KM 11+900,00-12+470,00"

OBWIESZCZENIE
STAROSTY NOWOTARSKIEGO
Z
DNIA 18.11. 2013
    (1052 KB)     

28.11.2013

SIÓDMY W WOJEWÓDZTWIE

      Duży budynek z czerwonej cegły, mocno oświetlona sala, tłum ludzi: dorośli z biało-czerwonymi wstążkami na piersi, uczniowie galowo ubrani, większość w charakterystycznych mundurkach, krawatach i bluzach z logo szkoły. Bardzo uroczyście.
Wśród nich i ja, Robert Tomaszkowicz, uczeń III klasy Gimnazjum w Szaflarach, wraz z moją polonistką, panią Anną Łachut.
      Jesteśmy w auli Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Wybija godzina 12, jest piętnasty listopada 2013 roku. Rozpoczyna się uroczyste podsumowanie finału Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego ,,Po polsku o historii’’ dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych realizowanego w ramach Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej w roku szkolnym 2013/2014

więcej >>>

28.11.2013

BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW W SZKOLE, W DOMU, NA ULICY

      Dnia 29 października w ZSPiG w Bańskiej Wyżnej na piątej i szóstej godzinie lekcyjnej odbyły się warsztaty dotyczące bezpieczeństwa. W zajęciach pt. „Bezpieczeństwo absolutne” prowadzonych przez psychologa Grzegorza Pękałę brali udział wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli.

więcej >>>

28.11.2013

INFORMACJA O NARADZIE WÓJTA Z DYREKTORAMI SZKÓŁ ORAZ O SESJI RADY GMINY W SZAFLARACH Z UDZIAŁEM NAGRODZONYCH ABSOLWENTÓW SZKÓŁ

      22 października 2013 roku odbyła się comiesięczna narada Wójta z dyrektorami szkół i przedszkola. Narada miała uroczysty charakter, a w spotkaniu wzięli udział przewodniczący Rad Rodziców oraz przedstawiciel Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Wójt odebrał ślubowanie i wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego oraz pogratulował osiągnięć i życzył dalszych sukcesów Pani Iwonie Lesner nauczycielce Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach oraz Panu Konradowi Kuźmińskiemu nauczycielowi z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Górnej.

więcej >>>

21.11.2013

11 LISTOPADA 2013 W GMINIE SZAFLARY

więcej >>>

20.11.2013

PROJEKT PN."PILOTAŻ SUKCESEM ZMIAN" JUŻ W POWIECIE NOWOTARSKIM

      W realizowanym przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Nowym Targu projekcie pn. „Pilotaż sukcesem zmian” Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013 współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego biorą udział 93 szkoły/przedszkola z Powiatu Nowotarskiego, w tym 12 szkół (6 zespołów szkół) z Gminy Szaflary:
1. Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza Jagiellończyka w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Niżnej
2. Gimnazjum w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej
3. Szkoła Podstawowa im. Św. Wojciecha w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Wyżnej
4. Gimnazjum w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Wyżnej
5. Szkoła Podstawowa im. Augustyna Suskiego w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach
6. Gimnazjum w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach
7. Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Górnej
8. Gimnazjum w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Górnej
9. Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Dolnej
10. Gimnazjum w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Dolnej
11. Szkoła Podstawowa w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Kardynała Karola Wojtyły w Zaskalu
12. Gimnazjum w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Kardynała Karola Wojtyły w Zaskalu  
13. Szkoła Podstawowa w Borze

więcej >>>

15.11.2013

GIMNAZJALIŚCI Z MARUSZYNY GÓRNEJ W DOLINIE KOŚCIELISKIEJ

      Szkolne Koło Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Harnasie” działające przy naszym Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zorganizowało w dniu 9.10.2013 r. wycieczkę dla uczniów Gimnazjum w Tatry Zachodnie, do Doliny Kościeliskiej.

więcej >>>

15.11.2013

ZASKALANIE W TYŃCU

      Tyniec znany jest głównie dzięki znajdującemu się tu Opactwu Benedyktynów istniejącemu od 1044 i założonemu przez Kazimierza Odnowiciela z rodu Piastów. Jest to jeden z najstarszych klasztorów w Polsce, który wpisał się w dzieje Małopolski. Także Podhala, bo mieszka w nim ojciec Leon Knabit. W Tyńcu zrekonstruowano średniowieczne skryptorium, znajduje się też muzeum i zabytkowy kościół z krużgankami. Obecnie w opactwie żyje 30 mnichów, którzy prowadzą działalność duszpasterską.

więcej >>>

05.11.2013

ZARZĄDZENIE
WÓJTA GMINY SZAFLARY

W SPRAWIE: PODZIAŁU KWOTY PRZEZNACZONEJ W BUDŻECIE GMINY SZAFLARY NA 2013 ROK NA REALIZACJĘ ZADAŃ GMINY SZAFLARY
W ZAKRESIE UPOWSZECHNIANIA KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU

ZARZĄDZENIE
WÓJTA GMINY SZAFLARY
Z
DNIA 05.11. 2013
    (27 KB)     

21.10.2013

więcej >>>

14.10.2013


więcej >>>

03.10.2013

ZARZĄDZENIE
WÓJTA GMINY SZAFLARY

W SPRAWIE: OGŁOSZENIA OTWARTEGO KONKURSU OFERT NA REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH W GMINIE SZAFLARY
W DRUGIM PÓŁROCZU 2013 ROKU PRZEZ ORGANIZACJE POZARZĄDOWE ORAZ PODMIOTY PROWADZĄCE DZIAŁALNOŚĆ POŻYTKU PUBLICZNEGO.

ZARZĄDZENIE
WÓJTA GMINY SZAFLARY
Z
DNIA 03.10. 2013
    (48 KB)     

23.09.2013

OBWIESZCZENIE
STAROSTA NOWOTARSKI

"ROZBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 1646K SKRZYPNE-SZAFLARY-OSTROWSKO
BUDOWA CHODNIKA W MIEJSCOWOŚCI BÓR NA ODCINKU OD REMIZY OSP DO GRANICY GMIN SZAFLARY I NOWY TARG- KM 11+900,00-12+470,00"

OBWIESZCZENIE
STAROSTY NOWOTARSKIEGO
Z
DNIA 16.09. 2013
    (464 KB)     

20.09.2013

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY AKTYWIZUJĄCE

więcej >>>

20.09.2013

DROGA KRZYŻOWA NA WZGÓRZE RANISBERG

      Od 2000 roku odbywa się Droga Krzyżowa od kościoła w Szaflarach pod krzyż na Ranisbergu, zakończona odprawieniem tam Mszy świętej. W roku milenijnym Krzyż został odnowiony, podniesiony o 10 metrów i podświetlony, a w podstawie wmurowano tablice o treści:

W hołdzie Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, w podzięce przodkom, którzy krzyż ten ufundowali i wykonali. Krzyż odnowiono i podniesiono na Chwałę Chrystusa Pana Króla Wieków, w roku Jubileuszowym 2000 lat Chrześcijaństwa i 1000 lat Biskupstwa w Krakowie, gdy papieżem był Jan Paweł II, a Arcybiskupem Metropolitą Krakowskim Kardynał Franciszek Macharski. Wspólnoty parafialne i samorząd gminy Szaflary.

więcej >>>

19.09.2013

POMOC PSYCHOLOGICZNA

      Realizując zadania Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Szaflary zatrudniliśmy psychologa, który będzie przyjmował zainteresowane osoby dorosłe oraz dzieci w Punkcie Konsultacyjnym działającym w Maruszynie, ul. Jana Pawła II 1 (Remiza OSP).

więcej >>>

19.09.2013

PIKNIK HOKEJOWY

      W niedzielę 15 września na parkingu obok lodowiska w Nowym Targu od godz. 14 rozpoczął się Piknik hokejowy. Impreza ta była jednocześnie uroczystym rozpoczęciem sezonu hokejowego. Dla najmłodszych uczestników pikniku było wiele atrakcji. Jedną ze sportowych konkurencji, która nas interesowała, był rozgrywany na Orliku, obok nowotarskiego lodowiska, turniej piłki nożnej, w którym rywalizowały drużyny ze szkół podstawowych powiatu nowotarskiego.

więcej >>>

19.09.2013

SEMINARIUM BEZPŁATNE
W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA NIERUCHOMOŚCIĄ Z AZBESTEM
Nowy Targ – 25.09.2013r.


PROGRAM
SEMINARIUM
    (31 KB)     

31.08.2013

UWAGA W MARUSZYNIE ZNALEZIONO DWA PIESKI

      Jaśniejszy kremowy to suczka, ciemniejszy do piesek. Szczeniaki mają ok. 2 miesięcy, nie są wychudzone, ale skóra jest pokryta silnym łojotokiem, prawdopodobnie także zarobaczone. Po osiągnięciu dojrzałości będą średniej wielkości . W przypadku chętnych do adopcji proszę o kontakt telefoniczny 784 504 382.

więcej >>>

30.08.2013

WIELKI FESTYN Z „BARTKAMI”

      Spółka Wodna „Maruszyna Centrum”, działająca od 2010 roku, zrzeszająca mieszkańców Maruszyny z terenu najbardziej zagrożonego brakiem wody w górnej części wsi podejmuje szereg działań związanych z budową sieci wodociągowej. Mieszkańcy Maruszyny i właściciele działek bardzo odpowiedzialnie podchodzą do tej inwestycji, więc przygotowanie prac projektowych sieci wodociągowej przebiega w sprzyjającej atmosferze.

więcej >>>

30.08.2013

WSPOMNIENIA Z OBOZU WYPOCZYNKOWO – PROFILAKTYCZNEGO W USTRONIU MORSKIM

      W dniach od 9.08.2013r. do 18.08.2013r wypoczywaliśmy na obozie nad Bałtykiem. Wypoczywali laureaci konkursów organizowanych przez naszą gminną Komisje rozwiązywania problemów alkoholowych oraz uczniowie wytypowani przez dyrektorów szkół z gminy Szaflary. W bieżącym roku kierownikiem obozu była pani Renata Jagoda, a w skład kadry wchodzili Anna Dudzik- pielęgniarka, która czuwała nad naszym zdrowiem oraz opiekunowie Ewa Hajnos, Brygida Strzęp, Maria Niedośpiał, Dorota Sikoń, Iwona Jarząbek- Wilkus, Rafał Wilkus.

więcej >>>

30.08.2013

Zarządzenie Nr 94/2013
Wójta Gminy Szaflary z dnia 29.08. 2013 r.
w sprawie: podziału kwoty przeznaczonej w budżecie Gminy Szaflary na 2013 rok na realizację zadań Gminy Szaflary w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu

Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2001 r., Nr 142 poz. 1591 z późniejszymi zmianami) w związku z art.. 11, art.13, art.14, art.15 i art.16 ustawy z dnia 23 kwietnia 2003 r. o działalności publicznej i o wolontariacie ( tekst jednolity Dz.U. z 2010 roku Nr 234, poz. 1536), Uchwały Budżetowej Gminy Szaflary na rok 2013 Nr XXIX/136/2012 z dnia 27 grudnia 2012 roku, na podstawie Uchwały Rady Gminy Nr XXVII/122/2012 z dnia 10 grudnia 2012 r. w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Gminy Szaflary z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego oraz Zarządzenia Nr 77/2013 Wójta Gminy Szaflary z dnia 07 sierpnia 2013 roku w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w Gminie Szaflary w II półroczu 2013 roku oraz przez organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu,
ZARZĄDZENIE NR 94/2013
WÓJTA GMINY SZAFLARY
Z
DNIA 29 SIERPNIA 2013
    (31 KB)     

19.08.2013

INFORMACJA O DOWOZIE DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH
ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY SZAFLARY
2013/2014
INFORMACJA
    (37) KB)     
WNIOSEK

    (41 KB)     

19.08.2013

STYPENDIA SZKOLNE
NARODOWY PROGRAM STYPENDIALNY INFORMACJE DOTYCZĄCE STYPENDIUM SZKOLNEGO
na rok szkolny 2013/2014
INFORMACJA
    (54 KB)     
WNIOSEK

    (82 KB)     

16.08.2013

PROJEKT "ROZWIJAMY UZDOLNIENIA, KSZTAŁCIMY UMIEJĘTNOŚCI" W 8 GMINNYCH SZKOŁACH ZAKOŃCZONY

      W miesiącu czerwcu zakończono ostatnie zajęcia edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych gminy Szaflary w ramach projektu "Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów w klasach I-III w Gminie Szaflary" – realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grupy o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

więcej >>>

08.08.2013

WYPRAWKA SZKOLNA NA ROK SZKOLNY 2013/2014
INFORMACJA
    (35 KB)     
WNIOSEK

    (61 KB)     
WNIOSEK
DLA UCZNIA
NIEPEŁNOSPRAWNEGO
    ( 34 KB)     
WNIOSEK
DLA UCZNIA,
POCHODZĄCEGO Z RODZINY
NIESPEŁNIAJĄCEJ KRYTERIUM DOCHODOWEGO
    ( 34 KB)     

07.08.2013

ZARZĄDZENIE NR 77/2013
WÓJTA GMINY SZAFLARY Z DNIA 07 SIERPNIA 2013 R
w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w Gminie Szaflary w drugim półroczu 2013 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.

Na podstawie art. 11, 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( t.j. z 2010 r. Dz. U. Nr 234 poz. 1536 z późn. zm. ) , na podstawie Uchwały Nr XXVII/122/2012 z dnia 10 grudnia 2012 r. Rady Gminy Szaflary w sprawie: przyjęcia Programu Współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2013r. oraz na podstawie uchwały budżetowej Nr XXIX/136/2012 z dnia 27 grudnia 2012 roku Ogłaszam otwarty konkurs na wykonanie zadań publicznych w dziedzinie: upowszechniania kultury fizycznej i sportu
ZARZĄDZENIE NR 77/2013
WÓJTA GMINY SZAFLARY
Z
DNIA 7 SIERPNIA 2013
    (44 KB)     

02.08.2013

STOWARZYSZENIE DORADCÓW EUROPEJSKICH PLINEU Z KRAKOWA
ORAZ FUNDACJA KOBIETA W REGIONIE Z TENCZYNKA,
ZAPRASZAJĄ DO BEZPŁATNEGO UDZIAŁU W PROJEKCIE:

      Projekt skierowany jest do kobiet z małopolskich wsi i miast (z wyłączeniem miasta Kraków), które działają na rzecz rozwoju lokalnych społeczności lub mają duży potencjał, aby stać się liderkami w swoim środowisku. Zapraszamy kobiety, które ze względu na swoje doświadczenie, pełnione funkcje, pracę którą wykonują, dobrze znają problemy i potrzeby lokalnego środowiska, a więc m. in. działaczki Kół Gospodyń Wiejskich, sołtyski, radne, nauczycielki, bibliotekarki, działaczki stowarzyszeń i fundacji, pracownice instytucji kultury, oświaty, pomocy społecznej).

więcej >>>

25.07.2013

ZARZĄDZENIE NR 64/2013
WÓJTA GMINY SZAFLARY
Z DNIA 23 LIPCA 2013 R.
w sprawie: ogłoszenia konkursów na stanowiska Dyrektorów Zespołów Szkół i Przedszkola w Gminie Szaflary.
POWTÓRZENIE
INFORMACJE O KONKURSACH ZOSTAŁY UMIESZCZONE NA STRONIE INTERNETOWEJ W ZAKŁADCE PRZETARGI W DNIU 23.07.2013


Ogłasza się konkursy na kandydatów na stanowiska dyrektorów:
Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Dolnej.
Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzypnem.
Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach.
Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zaskalu.
Dyrektora Gminnego Przedszkola w Szaflarach.

ZARZĄDZENIE NR 64/2013
WÓJTA GMINY SZAFLARY
Z
DNIA 23 LIPCA 2013 R.
    (187 KB)     
OGłOSZENIE
O KONKURSIE
    (632 KB)     

16.07.2013

GMINNY KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

      Dnia 12.06.2013 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Dolnej odbył się konkurs wiedzy o Słudze Bożym Janie Pawle II. Brali w nim udział uczniowie z Bańskiej Wyżnej, ze Skrzypnego oraz z Maruszyny Dolnej. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Pan mgr inż. Stanisław Ślimak - Wójt Gminy Szaflary, który przybył do nas wraz z Dyrektorem Gminnego Zespołu Oświaty Panem mgr Zbigniewem Strama. Odwiedzili nas również nauczyciele ze szkół, z których uczniowie brali udział w konkursie. O godzinie 9:00 uczestnikom konkursu wręczono testy i trzymano za nich kciuki. Po napisaniu testu uczniowie udali się na poczęstunek oraz na seans filmowy, związany z pierwszą pielgrzymką Jana Pawła II do Polski.

więcej >>>

16.07.2013

DZIEŃ MATKI ORAZ NAGRODA DLA SKO W ZSPIG W BAŃSKIEJ NIŻNEJ

      Każdego roku, końcem miesiąca maja, najmłodsi uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Niżnej goszczą swoje mamy. Tegoroczny występ miał miejsce 29 maja. Już od rana wszyscy przeżywali brak prądu w szkole, który mógł pokrzyżować plany najmłodszych artystów. Sytuację uratowały baterie, które w ostatniej chwili udało się zamontować do odtwarzacza CD, dzięki czemu dzieci mogły w pełni zaprezentować piosenki i tańce przy muzyce.

więcej >>>

16.07.2013

„TORUŃSKIE COSMOPOLIS” FILATELIŚCI Z BAŃSKIEJ NIŻNEJ W TORUNIU

      20.04.2013 r. w Maruszynie Górnej odbyły się półfinały Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego, którego tematem było „Toruńskie Cosmopolis”. Zwycięzcami zostali: Rafał Piszczór z Bańskiej Niżnej- obecnie uczeń Zespołu Szkół Technicznych im. S. Staszica w Nowym Targu i ja, Klaudia Cieślikowska, uczennica II klasy gimnazjum z Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej.

więcej >>>

05.07.2013

II PODHALAŃSKA WYSTAWA ZWIERZĄT HODOWLANYCH W LUDŹMIERZU 6-7 LIPIEC 2013 R.

      W dniach 6-7 lipca w Ludźmierzu w przepięknej scenerii odbędzie się II Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Podjęcia organizacji wystawy podjęli się: Gmina Nowy Targ, Starostwo Nowotarskie, Małopolskie Towarzystwo Hodowców Bydła w Krakowie, Okręgowy Związek Hodowców Koni w Krakowie, Regionalny Związek Hodowców Owiec i Kóz w Nowym Targu, Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział Waksmund oraz inne organizacje i związki branżowe.
      W wystawie uczestniczyć będą hodowcy z terenu całej Małopolski, którzy prezentować będą bydło mleczne (60 sztuk), konie (30 sztuk), owce (10 stawek) oraz gołębie pocztowe. Patronat Honorowy nad wystawą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Małopolskiego.
      Planowane przedsięwzięcie będzie stanowić kontynuację niezwykle udanej Wystawy Bydła Mlecznego i Owiec, która odbyła się 2010 r. w Maruszynie w Gminie Szaflary. Dwudniowe wydarzenie o charakterze hodowlanym i promocyjnym będzie okazją do zaprezentowania dorobku hodowlanego małopolskich rolników, promocji regionalnych produktów żywnościowych, zakładów przetwórstwa żywności oraz organizacji i firm działających na rzecz małopolskiego rolnictwa. Wystawa okraszona występami zespołów regionalnych i pokazami w przepięknej scenerii Ludźmierza, będzie też forum na którym będzie można podyskutować o przyszłości i roli małopolskiego rolnictwa i z pewnością zgromadzi bardzo liczne rzesze zwiedzających.

więcej >>>

04.07.2013

KSIĄŻKA W ŻYCIU POMAGA …

      Taka myśl przewodnia towarzyszyła uroczystości otwarcia i poświęcenia nowego lokalu Filii Gminnej Biblioteki Publicznej (Gminy Szaflary) w Maruszynie, funkcjonującej już prawie pół wieku, a która do tej pory „wędrowała”, lokowana w budynkach prywatnych. Wydarzenie to miało miejsce 5. czerwca 2013 r.

więcej >>>

11.02.2013
28.05.2013
04.07.2013PRZYPOMNIENIE II

OGŁOSZENIE
UŁATWIENIA W REALIZACJI OBOWIĄZKU MELDUNKOWEGO
PRZYPOMINAMY
Informujemy, że w dniu 31 grudnia 2012 r. weszła w życie ustawa z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U .z 2012 r. poz.1407), na mocy której wprowadzono szereg ułatwień w realizacji obowiązku meldunkowego obejmującego między innymi:
więcej w ogłoszeniu


OGłOSZENIE
Ułatwienia w kwestiach meldunkowych
    (16 KB)     

02.07.2013


OGŁOSZENIE 


         Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szaflarach informuje - w ramach  Gminnego Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dla Gminy Szaflary na lata 2010-2012 działa  Punkt Konsultacyjny.
Informacji dotyczących zapobiegania przemocy w rodzinie można uzyskać:
Codziennie w godzinach od 7.30 – 15.30 w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szaflarach, ul Zakopiańska 18,  tel. (18) 26-123-29.
         W  Punkcie Konsultacyjnym można skorzystać z bezpłatnego poradnictwa prawnego  oraz poradnictwa psychologicznego z zakresu problematyki przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Prawnik przyjmuje w każdy poniedziałek w godzinach 9.00-10.00

Psycholog przyjmuje w każdy wtorek w godzinach 14.30-16.30 (po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu).


Kierownik GOPS
Helena Gach   

więcej... (Cały dokument w formacie WORD) >>>

21.06.2013

POCZTÓWKA PROMUJĄCA GMINĘ SZAFLARY

      Gminny konkurs plastyczny organizowany w 2013 roku przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych miał podstawowy cel wyłonienia najlepszych prac „na pocztówkę promującą naszą gminę”. Najpiękniejsze prace można obejrzeć w holu Urzędu Gminy w Szaflarach. Jury w składzie:
Małgorzata Mirga -Tas i Marcin Tas – absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oceniło ponad 60 prac przesłanych na konkurs

więcej >>>

21.06.2013

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA O TEMATYCE PROFILAKTYCZNEJ „ZDROWIE TO SKARB, A RUCH, RADOŚĆ I SPORT BEZ UŻYWEK TO ZDROWIE”

      Celem konkursu było promowanie technologii informacyjnej jako narzędzia przekazu, upowszechnianie szerokiej wiedzy na temat zdrowia, propagowanie wśród uczniów wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia i nagradzanie uzdolnionych i utalentowanych uczniów gimnazjum. Konkurs jest organizowany drugi rok i nie cieszy sie nadmiernym zainteresowaniem. Dlaczego? Trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Wiadomo, że nie jest to związane z brakiem możliwości technicznych, ani tez ze stopniem trudności wskazanego tematu.

więcej >>>

21.06.2013

TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ – „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” W BORZE

      W 2013 roku odbyła się XXXVI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież zapobiega pożarom”, organizowanego przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej przy współpracy z Komendą Główną, Komendami Wojewódzkimi i Komendami Powiatowymi Państwowej Straży Pożarnej oraz innymi instytucjami.

więcej >>>

21.06.2013

DZIEŃ PATRONA W ZASKALU

      W maju obchodziliśmy Dzień Patrona. Cała społeczność szkolna zgromadziła się w kościele p/w św. Wojciecha na wspólnej modlitwie. Okolicznościową krótką homilię wygłosił ks. proboszcz Ryszard Gaweł, który podkreślił, że kardynała Karola Wojtyłę należy naśladować oraz zabiegać u Niego o wsparcie w chwilach słabości.

więcej >>>

20.06.2013

ZARZĄDZENIE NR 46/2013
WÓJTA GMINY SZAFLARY
Z DNIA 19 CZERWCA 2013 R.
w sprawie: ogłoszenia konkursów na stanowiska Dyrektorów Zespołów Szkół i Przedszkola w Gminie Szaflary. więcej w ogłoszeniu

Ogłasza się konkursy na kandydatów na stanowiska dyrektorów: Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Wyżnej.
Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Dolnej.
Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Górnej.
Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzypnem.
Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach.
Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zaskalu.
Dyrektora Gminnego Przedszkola w Szaflarach.

ZARZĄDZENIE NR 46/2013
WÓJTA GMINY SZAFLARYZ
DNIA 19 CZERWCA 2013 R.
    (816 KB)     
OGłOSZENIE
O KONKURSIE
    (16 KB)     
OGłOSZENIE I ZARZĄDZENIE
O KONKURSIE
NA STANOWISKA DYREKTORÓW
CAŁY DOKUMENT W FORMACIE WORD
    ( 52 KB)     

07.06.2013

KONKURS RECYTATORSKI IM. AUGUSTYNA SUSKIEGO „STROFY O OJCZYŹNIE” GODNY SWOJEGO JUBILEUSZU

      Jubileuszowy XX Konkurs Recytatorski im. Augustyna Suskiego "Strofy o Ojczyźnie" odbył się dnia 17 maja 2013 r. w piękny słoneczny dzień. Konkurs zaczął się od przywitania uczestników przez wójta Gminy Szaflary Stanisława Ślimaka i podziękowania organizatorom oraz osobom, które przyczyniają się do tego, że ten konkurs może się corocznie odbywać.
W tym kontekście padły nazwiska m.in. Wandy Szado-Kudasik, Anny Marduły, Romana Dziobonia i Stanisława Apostoła.

więcej >>>

06.06.2013

UWAGA! PRZYPOMINAMY WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM
Na podstawie Uchwały Rady Gminy Szaflary z dnia 20 grudnia 2012 r. Nr XXVIII/130/2012 w sprawie: Regulaminu utrzymania czystości i porządku Gminy Szaflary

„ZABRANIA SIĘ WŁAŚCICIELOM PSÓW 
WYPUSZCZANIA ICH BEZ DOZORU POZA TEREN NIERUCHOMOŚCI / rozdział 8 § 21 ust. 1 załącznika do Uchwały/
ZWOLNIENIE PRZEZ WŁAŚCICIELA NIERUCHOMOŚCI PSÓW ZE SMYCZY NA TERENIE NIERUCHOMOŚCI MOŻE MIEĆ MIEJSCE W SYTUACJI, GDY NIERUCHOMOŚĆ JEST OGRODZONA W SPOSÓB UNIEMOŻLIWIAJĄCY JEJ OPUSZCZENIE PRZEZ PSA I WYKLUCZAJĄCY DOSTĘP OSÓB TRZECICH, ODPOWIEDNIO OZNAKOWANEJ TABLICZKĄ ZE STOSOWNYM OSTRZEŻENIEM /rozdział 8 § 21 ust. 3 /

więcej (Cały dokument w formacie WORD) >>>

06.06.2013

XVI PIELGRZYMKA „SURSUM CORDA” ZAKOPANE LUDŹMIERZ 1 CZERWCA 2013

XVI PIELGRZYMKA „SURSUM CORDA” ZAKOPANE LUDŹMIERZ  1 CZERWCA 2013

więcej >>>

06.06.2013

OGŁOSZENIE
Wójt Gminy Szaflary informuje, iż do dnia 12 czerwca 2013 r. zbierane są w pok. nr 4 lub pok. nr 13 Urzędu Gminy Szaflary zgody ( podpisy i numery działek) wszystkich właścicieli lub użytkowników działek, na których rośnie barszcz Sosnowskiego.

Wójt Gminy Szaflary informuje , iż do  dnia 12 czerwca 2013 r. 
zbierane są w pok. nr 4 lub pok. nr 13  Urzędu Gminy Szaflary zgody  / podpisy i numery działek /  wszystkich właścicieli lub użytkowników działek , na których rośnie barszcz Sosnowskiego.

więcej (Cały dokument w formacie WORD)>>>

03.06.2013

W TROSCE O POPRAWNOŚĆ ORTOGRAFICZNĄ

      20 marca 2013 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Wyżnej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla Gimnazjalistów. W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 21 uczniów z terenu gminy Szaflary.

więcej >>>

03.06.2013

KOLĘDOWANIE Z WIELKANOCNYM GAIKIEM

      Święta Wielkanocne to najważniejsze święta w roku liturgicznym. Świętujemy je wiosną, kiedy cały świat, cała przyroda odradza się do życia. Dlatego przystrajamy dom i stół wielkanocny świeżą zielenią. Od wieków symbolem nowego życia było jajko. Wiele legend na całym świecie opartych jest na tym, że świat i życie powstało z jajka.

więcej >>>

27.05.2013

        XVI PIELGRZYMKA „SURSUM CORDA” ZAKOPANE - LUDŹMIERZ 1 CZERWCA 2013

ZAPRASZAMY

22.05.2013

PODHALAŃSKA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA SERDECZNIE ZAPRASZA NA DORADZTWO INDYWIDUALNE DLA BENEFICJENTÓW, KTÓRZY SĄ ZAINTERESOWANI UZYSKANIEM POMOCY W RAMACH DZIAŁAŃ:

• RÓŻNICOWANIE W KIERUNKU DZIAŁALNOŚCI NIEROLNICZEJ
•TWORZENIE ROZWÓJ MIKROPRZEDSIĘBIORSTW
• ODNOWA I ROZWÓJ WSI
• MAŁE PROJEKTY


ZAPROSZENIE Z PLGD

cały dokument
Plik 488 KB zapisany w formacie .jpg

18.05.2013

      LOKALNA DIAGNOZA PROBLEMÓW UZALEŻNIEŃ ORAZ INNYCH PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH NA TERENIE GMINY SZAFLARY

BEZROBOTNI W GMINIE SZAFLARY ORAZ ICH AKTYWIZACJA ZAWODOWA
W 2012 ROKU-plik zapisany w formacie .pdf

LOKALNA DIAGNOZA PROBLEMÓW UZALEŻNIEŃ ORAZ INNYCH PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH NA TERENIE GMINY SZAFLARY W 2012 ROKU
Plik 8,90 MB zapisany w formacie .pdf

17.05.2013

BEZROBOTNI W GMINIE SZAFLARY ORAZ ICH AKTYWIZACJA ZAWODOWA W 2012 ROKU
INFORMACJA POWIATOWEGO URZĘDU PRACY W NOWYM TARGU

BEZROBOTNI W GMINIE SZAFLARY ORAZ ICH AKTYWIZACJA ZAWODOWA
W 2012 ROKU-plik zapisany w formacie .pdf

BEZROBOTNI W GMINIE SZAFLARY ORAZ ICH AKTYWIZACJA ZAWODOWA
W 2012 ROKU-plik zapisany w formacie .pptx

BEZROBOTNI W GMINIE SZAFLARY ORAZ ICH AKTYWIZACJA ZAWODOWA W 2012 ROKU
Plik zapisany w formacie .pdf

BEZROBOTNI W GMINIE SZAFLARY ORAZ ICH AKTYWIZACJA ZAWODOWA W 2012 ROKU
Plik zapisany w formacie .pptx

15.05.2013


          INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY SZAFLARY

Wójt Gminy Szaflary informuje:
będzie prowadzona zbiórka odpadów

                        WIELKOGABARYTOWYCH !!


terminarz zbiórki:
20 maja 2013 (poniedziałek) – Bańska Niżna i Bańska Wyżna
21 maja 2013 (wtorek) – Maruszyna i Skrzypne
23 maja 2013 (czwartek) – Bór i Zaskale
24 maja 2013 (piątek) – Szaflary
W związku z powyższym należy wystawiać przed posesję odpady, które nie mieszczą się w workach przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych (np. rowery, odpady elektryczne, wózki dziecięce, materace, tapczany itp.).
Odpady należy wystawić w dniu zbiórki do godziny 900.
UWAGA! Podczas akcji nie będą odbierane odpady niebezpieczne (np. odpady zawierające azbest).

więcej... (Cały dokument w formacie WORD) >>>

10.05.2013

KIERMASZ WIELKANOCNY

      Na początku lutego uczennice i uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Niżnej rozpoczęli przygotowywania do kiermaszu wielkanocnego, który odbył się we wtorek i środę Wielkiego Tygodnia. Na zajęciach pozalekcyjnych pod kierunkiem pań Doroty Rokickiej i Urszuli Grochulskiej- Kolasy dzieci wykonywały ozdoby świąteczne: pisanki, obrazki malowane piaskiem, stroiki, gaiki, sizalowe kwiaty, kurczaczki i koguciki.

więcej >>>

10.05.2013

WYNIKI GMINNYCH ELIMINACJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„TWOJA WIEDZA I CZUJKA CZADU W DOMU, TLENEK WĘGLA NIC ZŁEGO NIE ZROBI NIKOMU”

      13 marca 2013 r. w Gminie Szaflary odbyło się podsumowanie eliminacji gminnych XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”, organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

więcej >>>

10.05.2013


CO DOBREGO MOŻNA POWIEDZIEĆ O DOPALACZACH?

      Coraz częściej słyszymy o dopalaczach różne niepokojące sformułowania typu „Dopalacze odpalają bombę zegarową”, „Dopalacze nienaturalnie wykrzywiają twarze nastolatków”, „Dopalacze są dużym problemem w naszym społeczeństwie”, „" Po dopalaczach dusza unosi się nad ciałem", „Dopalacze to Domestos i heroina”. Są również pozytywne sformułowania o dopalaczach typu "Dopalacze są bezpieczną alternatywą dla substancji nielegalnych", "Dopalacze są wyrobami kolekcjonerskimi", "Dopalacze są legalne w całej Europie", "Poza tabletkami imprezowymi, dopalacze to w większości zioła lub ich mieszanki, od setek lat wykorzystywane w obrzędach religijnych. Wszystkie są pochodzenia naturalnego. Żadnej chemii".

więcej >>>

03.05.2013

I TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ o „PUCHAR GMINY SZAFLARY”

      17.03.2013 odbył się I Turniej Piłki Halowej o Puchar Gminy Szaflary. Jak wiadomo na terenie gminy działają kluby piłkarskie, które dobrze radzą sobie w piłkarskich rozgrywkach zarówno na trawie jak i w futsalu. Do organizowanego co roku na trawie Turnieju o Puchar Wójta Gminy Szaflary dołączyła rywalizacja na hali. Turniej wzbudził zainteresowanie wielu drużyn oraz licznie przybyłych kibiców, którzy momentami szczelnie wypełnili obiekt w Ludźmierzu. Impreza przypominała piłkarską ucztę dla fanów futbolu.

więcej >>>

03.05.2013


JESTEM WOLNY, WIĘC MAM WYBÓR - KONKURS WIEDZY O UZALEŻNIENIACH

      Dziewiątego kwietnia 2013 roku w gminie Szaflary odbył się konkurs wiedzy z profilaktyki uzależnień dla młodzieży gimnazjalnej. Organizatorami w imieniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych były jej członkinie Renata Moczarna – Plewa i Anna Dudzik– pielęgniarki z Samodzielnego Publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Szaflarach. Celem konkursu jest realizacja szeroko pojętej profilaktyki wśród młodzieży, obejmująca nie tylko działania mające na celu dostarczenie młodzieży wiedzy powodującej świadome wybory w zakresie sięgania po środki zmieniające świadomość.

więcej >>>

02.05.2013


ZSPIG W BAŃSKIEJ NIŻEJ
ORGANIZATOREM
XI REJONOWEGO TURNIEJU WIEDZY EKONOMICZNEJ

      Dnia 6 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej odbył się XI Rejonowy Turniej Wiedzy Ekonomicznej dla uczniów szkół podstawowych. Celem tego konkursu jest rozpowszechnienie wiedzy matematyczno- ekonomicznej, zapoznanie z definicjami pojęć ekonomicznych i blankietami bankowymi.

więcej >>>

30.04.2013


ZASKALANIE KONCERTUJĄ

      W głębokie w swojej treści przemyślenia Wielkiego Tygodnia wprowadził społeczność szkolną chór „Gloria Dei” prowadzony przez p. E. Poniedziałek. Schola przygotowała program słowno- muzyczny zawierający myśli Jana Pawła II skierowane do ludzi młodych, dotyczące wyboru życia zgodnego z Ewangelią.

więcej >>>

25.04.2013


          INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY SZAFLARY

Wójt Gminy Szaflary informuje:
16.05.2013 (czwartek)
będzie prowadzona zbiórka

ELEKTROŚMIECI !!


    Sprzęt należy wystawić przed swoje posesje do dróg asfaltowych do godz. 8:00


więcej... (Cały dokument w formacie PDF) >>>

22.04.2013

ZARZĄDZENIE NR 28/2013 WÓJTA GMINY SZAFLARY Z DNIA 22.04. 2013 R.

w sprawie zlecenia organizacji pozarządowej zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej - „wykonywanie usług pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych w punkcie rehabilitacyjnym i w domu pacjenta dla mieszkańców Gminy Szaflary w 2013 r." przy wsparciu finansowym przez Gminę Szaflary . :
więcej w zarządzeniu
Załącznik nr l do Zarządzenia Nr 28/2013 Wójta Gminy Szaflary z dnia 22 kwietnia 2013r.
Zlecenia organizacji pozarządowej Realizacji zadania publicznego „wykonywanie usług pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych w punkcie rehabilitacyjnym w domu pacjenta – dla mieszkańców Gminy Szaflary w 2013 r." :
więcej w załączniku

Zarządzenie Nr 28/2013
    (7 KB)     
Załącznik nr 1
    (19 KB)     

16.04.2013


INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY SZAFLARY

Wójt Gminy Szaflary informuje że w dniach 23 – 26 kwietnia 2013 r. będzie prowadzona zbiórka

FOLII PO SIANOKISZONKACH !!


terminarz zbiórki:
23 kwietnia 2013 (wtorek) – Bańska Niżna i Bańska Wyżna
24 kwietnia 2013 (środa) – Szaflary i Bór
25 kwietnia 2013 (czwartek) – Skrzypne i Zaskale
26 kwietnia 2013 (piątek) – Maruszyna
W związku z powyższym należy wystawiać folie przed posesją .
Proszę o wystawianie tylko folii bez sznurków i innych tworzyw sztucznych.
Odpady należy wystawić w dniu zbiórki do godziny 800.
UWAGA!

Podczas akcji nie będą odbierane odpady wielkogabarytowe ani elektryczne !!!! Zbiórka tych odpadów odbędzie się w późniejszym terminie.


PROSZĘ O WYSTAWIANIE WYŁĄCZNIE FOLII

Wójt Gminy Szaflary    
mgr inż. Stanisław Ślimak

więcej... (Cała informacja dokument Word) >>>

16.04.2013


OBWIESZCZENIE

        Wójt Gminy Szaflary informuje, że z dniem 22 kwietnia 2013 roku nastąpi wyłączenie sygnału analogowego. Jego miejsce zajmie sygnał telewizji cyfrowej.
        Z przyczyn technicznych w niektórych przypadkach sygnał cyfrowy może być dostępny dopiero w kilka godzin po wyłączeniu sygnału analogowego, co oznacza przerwę w dostępie do programu telewizyjnego.
Działające infolinie, gdzie mieszkańcy mogą uzyskać pomoc i odpowiedzi na pytania:
1. Bezpłatna infolinia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji –800 00 77 88 (pon.-pt., w dniu 22 kwietnia w godz. 6.00-24.00)
2. Urząd Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Krakowie –12 634 00 84, w dniach 22-24 kwietnia w godz. 8.00-20.00)

Wójt Gminy Szaflary    
mgr inż. Stanisław Ślimak

więcej (Cały dokument w formacie PDF) >>>

11.04.2013


„WIELKANOCNE SPOTKANIE - JAJEK MALOWANIE”
w Gminnym Przedszkolu w Szaflarach.

      Po raz pierwszy w naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe zajęcia otwarte z udziałem rodziców. W czwartek 14 marca 2013 r. od samego rana wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na swoich rodziców. W końcu, o 13.30 pani dyrektor mgr M. Gałdyn serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości i zaprosiła do miłego i aktywnego udziału w zajęciach. Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w przedszkolu oraz jak bawią się i pracują ich pociechy. Zajęcia przeprowadziły p. Kasia Pająk- Budz oraz p. Ania Białońska przy pomocy p. Dyrektor oraz wszystkich pracowników.

więcej >>>

11.04.2013


UZALEŻNIENIE TO DEGRADACJA PSYCHICZNA, FIZYCZNA, MORALNA

      W dniu 01.03.2013 w ramach gminnego programu przeciwdziałania narkomanii odbyły się zajęcia profilaktyczne dla klas III gimnazjum z Gminy Szaflary na temat: "Uzależnienie to degradacja psychiczna, fizyczna, moralna", prowadzone przez panią psycholog z Małopolskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie. Rozpoczynając zajęcia, pani psycholog wręczyła słuchaczom piramidy i poprosiła o ich uzupełnienie według hierarchii wartości i potrzeb. Młodzież gimnazjalna najwyżej ceni sobie miłość, rodzinę i wykształcenie, co dobrze rokuje na przyszłość. Zajęcia prowadzone były metodą wykładowo-warsztatową.

więcej >>>

11.04.2013


GMINNY KONKURS WIEDZY„MÓWIĘ STOP UZALEŻNIENIOM”

      Pod takim hasłem odbył się gminny konkurs wiedzy z profilaktyki uzależnień, który miał miejsce 21 marca 2013 r. w Urzędzie Gminy w Szaflarach. Głównym celem konkursu było szerzenie i pogłębienie wśród uczestników wiadomości z zakresu alkoholizmu i nikotynizmu oraz ich profilaktyki. Do konkursu przystąpiło 24 uczniów z klas IV, V i VI z miejscowości: Bańska Niżna, Bańska Wyżna, Bór, Maruszyna Górna, Maruszyna Dolna, Skrzypne, Szaflary i Zaskale. Uczniowie rozwiązywali test złożony z 22 zadań zamkniętych i 4 zadań otwartych. Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:

więcej >>>

11.04.2013


ZASKALANIE NA WARSZTATACH

      Nowotarskie Muzeum Podhalańskie zorganizowało w ratuszu warsztaty plastyczne pt: „Malowanie pisanek.” Przez cały dzień dzieci z różnych miejscowości Podhala (my spotkaliśmy małych szaflarzan) uczyły się od Beaty Derek i Haliny Sobieraj, jak malować tradycyjne jajka wielkanocne. Zajęcia zorganizowane w muzeum to kolejna edycja świątecznych warsztatów, podczas których uczestnicy poznali różne techniki zdobienia pisanek.

więcej >>>

05.04.2013


GMINA SZAFLARY

      „Kto nie przeszedł płaskowyżem z Boru do Szaflar, ten nie może mówić, że oglądał wspaniałe krajobrazy” - to słowa księdza profesora Józefa Tischnera wyrażające zachwyt nad pięknem tego skrawka Podhala. I rzeczywiście, spacerując tą trasą, z lewej strony podziwiamy panoramę Tatr, z prawej widzimy jak na dłoni pasmo Gorców z „zadumanym” pośrodku Turbaczem, zaś na wprost wyłania się w oddali majestatyczna kopuła Babiej Góry. Ale to nie jedyny urok tej ziemi. Przechodząc fragmentem „Papieskiego Szlaku” z Bańskiej Wyżnej przez Bańską Niżną do Szaflar, możemy podziwiać nie mniej wspaniałe krajobrazy. Z prawej strony, w oddali, zarysowuje się pasmo Pienin, a na wprost, jakby u stóp, rozpościera się wspaniała Kotlina Nowotarska. Także niezapomnianych doznań estetycznych dostarcza spacer przez Maruszynę, miejsce, gdzie Tatry i Gorce są na wyciągnięcie ręki, a jeszcze bliżej doliny Czarnego i Białego Dunajca. Walory krajobrazowo – turystyczne to nie jedyny atut szaflarskiej gminy. Ziemię tę zamieszkują bowiem ambitni, pracowici i gościnni ludzie. Przyjeżdżający tutaj turyści mogą korzystać z nowootwartych basenów geotermalnych oraz przekonać się o możliwościach właścicieli pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, którzy nie szczędzą wysiłków, aby każdy gość spędził czas zdrowo i atrakcyjnie, a także by wracał do nich przy każdej nadarzającej się okazji. Gmina Szaflary to bardzo piękny i turystyczne atrakcyjny zakątek Podhala, z którego wszędzie jest blisko, a mieszkający tu górale są życzliwi i otwarci na potrzeby odwiedzających tę ziemię turystów. Zapraszamy zatem serdecznie do częstego odwiedzania tej naszej małej Ojczyzny
               Wójt                                                                                                                        Przewodniczący
      Gminy Szaflary                                                                                                             Rady Gminy Szaflary
      Stanisław Ślimak                                                                                                              Stanisław Szlęk


(Nowy informator plik pdf 6,20 MB)

więcej >>>

29.03.2013

21.03.2013


INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY SZAFLARY

      Już wkrótce, bo na przełomie marca i kwietnia, do wybranych mieszkańców gminy Szaflary zadzwonią ankieterzy INSTYTUTU BADAWCZEGO IPC, którzy to na zlecenie Wójta Gminy Pana Stanisława Ślimaka przeprowadzą badania społeczne. Celem projektu jest szczegółowa diagnoza problemu uzależnień oraz innych problemów społecznych na terenie Gminy Szaflary.

- INSTYTUT BADAWCZY IPC z Wrocławia, działający na zlecenie urzędu, przeprowadzi badania ilościowe wśród mieszkańców naszej Gminy....

Badanie ilościowe zostanie przeprowadzone na reprezentatywnej próbie 407 dorosłych mieszkańców....

- Z dziećmi i młodzieżą przeprowadzimy badanie techniką ankiety audytoryjnej – wezmą w niej udział uczniowie piątych i szóstych klas szkół podstawowych oraz wszystkich klas gimnazjalnych z terenu Gminy....

więcej >>>

21.03.2013


NAJWAŻNIEJSZE JEST STOSOWANIE WIEDZY W PRAKTYCE

      Chociaż Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi obowiązuje już od 30 lat, to nie wszyscy jej przestrzegają. Dotyczy to sprzedawców, a także właścicieli sklepów i lokali gastronomicznych w różnych miejscach w Polsce. Wierzyć się nie chce, że niektórzy z chęci zysku częstokroć nawet nie zastanawiają się, że łamią prawo, sprzedając papierosy i alkohol osobom niepełnoletnim. W każdej gminie corocznie właściciele sklepów i sprzedawcy są szkoleni przez fachowców z różnych firm. Nie ma takiej możliwości, żeby handlujący napojami alkoholowymi i papierosami nie posiadali wiedzy o zakazie sprzedaży używek nieletnim. Warunkiem koniecznym i wystarczającym do przestrzegania ustawy o wychowaniu w trzeźwości jest stosowanie zdobytej wiedzy w praktyce.

więcej >>>

21.03.2013


 „KAZIUKI” W BAŃSKIEJ

      4 marca 2013 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Niżnej obchodziliśmy święto patrona naszej szkoły – św. Kazimierza Jagiellończyka. O godz. 8.45 wyruszyliśmy ze sztandarem do miejscowego kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego na uroczystą mszę, którą odprawił proboszcz naszej parafii – ksiądz Grzegorz Kufel oraz towarzyszący mu księża z Bańskiej Wyżnej i Szaflar.

więcej >>>

11.03.2013

REGULAMIN XI REJONOWEGO TURNIEJU WIEDZY EKONOMICZNEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
„EKONOMIA NA CO DZIEŃ”REGULAMIN
KONKURSU
    (28 KB)     

07.03.2013


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZASKALU

      W czwartek 7 lutego 2013 r. w Zaskalu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Klasa II pod kierunkiem pani Jolanty Krzystyniak przygotowała z tej okazji przedstawienie oraz okolicznościowe wiersze i piosenki. Spektakl pt. ,,0 złym czarodzieju Pim - Pom" autorstwa Urszuli Dmitruk jest podróżą w zaczarowany świat baśniowych bohaterów. Motywem przewodnim jest walka dobra ze złem. Czarodziej chce zmienić dobre postacie z bajek oraz zniszczyć wszystko to, co jest w nich dobre.

więcej >>>

07.03.2013


Z WIZYTĄ U KS. ADAMA GARLACZA

      W niedzielę 30 grudnia blisko 80-osobowa grupa szaflarzan odwiedziła papieską bazylikę w Wadowicach, aby oddać cześć nowo narodzonemu Zbawicielowi oraz modlić się za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II. Obecne były poczty sztandarowe Związku Podhalan, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego, byli prezesi tych organizacji: ZP Józef Kalata, OSP Władysław Migiel, PSL Wojciech Kalata oraz liczni członkowie i sympatycy związku Podhalan.

więcej >>>

01.03.2013


XIII EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi”
PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ

      Dnia 25 lutego 2013 r., w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej, odbyło się posiedzenie komisji oceniającej prace nadesłane na konkurs plastyczny: „Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi”. W skład komisji weszły nauczycielki plastyki i edukacji wczesnoszkolnej z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Niżnej, będącego organizatorem konkursu.

więcej >>>

25.02.2013


KARPACKIE WYZWANIE

      Szanowni Państwo,
Poniżej przedstawiam prośbę mieszkańca Gminy Szaflary, absolwenta naszej szkoły w Bańskiej Niżnej oraz jego kolegów. Wspierajmy inicjatywy i pomysły dzięki którym realizuje się pasje.
Zachęcam do oddania swoich głosów, które pomogą im w organizacji wyprawy po Karpatach.Wójt Gminy            
Mgr inż. Stanisław Ślimak

„KARPACKIE WYZWANIE”

Jestem mieszańcem Gminy Szaflary. Planuję razem z kolegami w okresie wakacji sportowo przemierzyć Łuk Karpat ze spłynięciem Dunajem.
Więcej o naszej wyprawie możecie przeczytać na stronie www.karpackiewyzwanie.pl
Zgłosiliśmy tę wyprawę do konkursu „Miej odwagę”. Jeśli chcecie nam pomóc w jej realizacji prosimy o wasze głosy.
Wystarczy kliknąć na podany poniżej link, wpisać swojego maila i zagłosować.
Można głosować tylko raz z jednego maila i jednego IP,
http://www.miejodwage.pl/786
Głosy można wysyłać do 28 lutego 2013 roku.
Dziękuję i liczę na Państwa pomoc.

Wojtek Stolarczyk

więcej >>>

25.02.2013


INFORMACJE MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

      Szanowni Państwo,

      w ramach przygotowań do obniżenia wieku szkolnego, Ministerstwo Edukacji Narodowej prowadzi działania, których celem jest dotarcie do opinii publicznej z informacjami o pozytywnych zmianach dokonanych w szkołach, które dzięki wsparciu samorządów przygotowują się na wprowadzenie obowiązku szkolnego dla sześciolatków w 2014 roku. Zależy nam przy tym również na pokazaniu rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym szans na lepszy indywidualny rozwój każdego dziecka, które niesie ze sobą wcześniejsze rozpoczynanie ścieżki edukacyjnej. Tymi działaniami chcielibyśmy także zachęcić rodziców tegorocznych sześciolatków do rozważenia możliwości zapisania dziecka do pierwszej klasy od 1 września 2013 r..

więcej >>>

21.02.2013


JACEK MUSIATOWICZ Z PROGRAMEM W BAŃSKIEJ NIŻNEJ

      Jacek Musiatowicz – artysta, laureat nagrody Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za wybitną osobowość twórczą za 1997 rok. Jest autorem tekstów piosenek Patrycji Markowskiej i Iwony Węgrowskiej. Przybył z programem profilaktycznym do uczniów szkół podstawowych w Gminie Szaflary. Artystę i uczniów z terenu gminy gościła pani Jolanta Stolarczyk - dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Niżnej.

więcej >>>

20.02.2013

ZARZĄDZENIE NR 19/2013 WÓJTA GMINY SZAFLARY Z DNIA 20.02. 2013 R.

w sprawie: zlecenia organizacji pozarządowej realizacji zadania publicznego z zakresu organizacji działań pomocowych akcji, imprez okolicznościowych i konkursów mających na celu ograniczenie zjawisk patologicznych przy wsparciu finansowym przez Gminę Szaflary w 2013 roku. :
więcej w zarządzeniu
informacja również w zakładce przetargi

Zarządzenie Nr 19/2013
    (28 KB)     


21.02.2013


OFERTA REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO
    (628 KB)     

21.02.2013


BAL KARNAWAŁOWY W GMINNYM PRZEDSZKOLU W SZAFLARACH

      Księżniczki, kowboje, piraci i wiele innych postaci bajkowych bawiło się na balu karnawałowym, zorganizowanym 8.02.2013 roku w Gminnym Przedszkolu w Szaflarach. Bal prowadził DJ z Nowego Sącza.
      Gdy po śniadaniu 8.02.2013 roku przedszkole wypełniło się muzyką i laserowymi światełkami, dzieci zajęły cały parkiet. Przed balem w szatni zrobiło się tłoczno, rodzice przebierali swoje pociechy w stroje balowe. Najwięcej było księżniczek, wróżek, czarownic i spidermanów. Mamusie przed balem upewniały się, czy im działają kamery i aparaty fotograficzne.

więcej >>>

21.02.2013


SZKOLENIE DLA RODZICÓW

      Czternastego lutego 2013 roku w Gminie Szaflary odbyło się szkolenie dla rodziców, zorganizowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zebranych rodziców i panią psycholog prowadzącą szkolenie powitał Wójt gminy Stanisław Ślimak. Podziękował zebranym za przybycie na szkolenie i za troskę o młode pokolenie. Zachęcał rodziców do dyskusji i do zadawania pytań prowadzącej.

więcej >>>

19.02.2013

OGŁOSZENIE

Liczba mieszkańców gminy Szaflary wg stanu na dzień 31.12.2012 r. w rozbiciu na poszczególne miejscowości gminy.

            1. Bańska Niżna  - 1.210
            2. Bańska Wyżna - 1.062
            3. Bór                 -   477
            4. Maruszyna      - 1.950
            5. Skrzypne         - 1.083
            6. Szaflary          - 3.425
            7. Zaskale          - 1.424
                 Razem:         - 10.631


19.02.2013

ZARZĄDZENIE NR 18/2013 WÓJTA GMINY SZAFLARY Z DNIA 19.02. 2013 R.

w sprawie: podziału kwoty przeznaczonej w budżecie Gminy Szaflary na 2013 rok na realizację zadań Gminy Szaflary w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu, oraz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury regionalnej i tradycji. :
więcej w zarządzeniu


Zarządzenie Nr 18/2013
    (28 KB)     

11.02.2013

OGŁOSZENIE
UŁATWIENIA W REALIZACJI OBOWIĄZKU MELDUNKOWEGO
Informujemy, że w dniu 31 grudnia 2012 r. weszła w życie ustawa z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U .z 2012 r. poz.1407), na mocy której wprowadzono szereg ułatwień w realizacji obowiązku meldunkowego obejmującego między innymi:
więcej w ogłoszeniu


OGłOSZENIE
Ułatwienia w kwestiach meldunkowych
    (16 KB)     

07.02.2013


SPOTKANIE OPŁATKOWE W BAŃSKIEJ NIŻNEJ

      Dnia 6 stycznia 2013 r. o godz. 16 00 w remizie OSP w Bańskiej Niżnej odbyło się ,,spotkanie opłatkowe”, które było poprzedzone wspólną mszą świętą o godz. 15 00 Gdy parafianie przybyli na remizę, zostali serdecznie przywitani przez panią dyrektor ZSPiG w Bańskiej Niżnej, Jolantę Stolarczyk. Zaraz po tym, zaprezentowano główny element tego spotkania, czyli „Jasełka”, w których udział brały dzieci i młodzież z naszej wsi, a głównie zespół góralski ,,Niźniobańscanie” działający przy ZSPiG w Bańskiej Niżnej, prowadzony przez Agnieszkę Babiarz.

więcej >>>

07.02.2013

OGŁOSZENIE

ZARZĄD SPÓŁKI WODNEJ „MARUSZYNA CENTRUM” OGŁASZA, ŻE W DNIU 17 LUTEGO 2013 ROKU O GODZ. 12 15 W REMIZIE OSP W MARUSZYNIE ODBĘDZIE SIĘ POSIEDZENIE WALNEGO ZGROMADZENIA SPÓŁKI .
PROSIMY O OBECNOŚĆ WSZYSTKICH CZŁONKÓW SPÓŁKI.

07.02.2013


DZIECI Z BAŃSKIEJ NIŻNEJ PAMIĘTAJĄ O BABCI I DZIADKU

      9 stycznia 2013 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. św. Kazimierza w Bańskiej Niżnej miała miejsce podniosła uroczystość, na którą przybyli zacni goście- Babcie i Dziadkowie. Z okazji ich święta dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczennice i uczniowie klas I-III z radością zaprezentowali przygotowany program artystyczny.

więcej >>>

31.01.2013


„CUD BOŻEGO NARODZENIA” W BAŃSKIEJ NIŻNEJ

      Pełnym entuzjazmu występem najmłodszych uczestników: dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I-III szkoły podstawowej w ZSPiG w Bańskiej Niżnej rozpoczęła się w czwartek 20 grudnia 2012 r. o godz. 15.oo na szkolnej sali gimnastycznej prezentacja projektu szkolnego „Cud Bożego Narodzenia”. Na widowni zasiedli zaproszeni goście: p. Zbigniew Strama, dyrektor GZO w Szaflarach, który przybył tu wraz z dwójką swoich dzieci, ksiądz Grzegorz Kufel, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Bańskiej Niżnej, emerytowani oraz obecni wychowawcy i nauczyciele z p. dyrektor Jolantą Stolarczyk, liczne grono rodziców i mieszkańców wsi, absolwenci szkoły i obecni uczniowie. Projekt został zrealizowany dzięki pomocy Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania i Funduszy Unijnych.

więcej >>>

21.01.2013


VII BIEG PODHALAŃSKI IM. JANA PAWŁA II      Serdecznie zapraszamy do udziału w VII Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II, który został zaplanowany na dzień 9 lutego 2013 r. (sobota). Trasa siódmej edycji zawodów poprowadzona zostanie wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Start i meta znajdować się będą na lotnisku w Nowym Targu. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę 30, 15 lub 5 kilometrową.

więcej >>>

18.01.2013


PROJEKT "ROZWIJAMY UZDOLNIENIA, KSZTAŁCIMY UMIEJĘTNOŚCI" W 8 GMINNYCH SZKOŁACH NA PÓŁMETKU      Gmina Szaflary realizuje od lipca 2012 roku projekt Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych poprzez realizację programu zajęć dydaktyczno-wyrównawczych. Projekt uzyskał 100% dofinansowania ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

więcej >>>

14.01.2013

UWAGA !!!!!
Ze względu na wprowadzone zmiany w gospodarce odpadami w naszym kraju, każdy
MUSI złożyć DEKLARACJĘ
Deklarację należy składać do Urzędu Gminy w Szaflarach
ul. Zakopiańska 18
NIEPRZEKRACZALNY TERMIN
ZŁOŻENIA DEKLARACJI NA TERENIE GMINY SZAFLARY MINIE
10 LUTEGO 2013 roku
Deklaracje można uzyskać w Urzędzie Gminy Szaflary ul. Zakopiańska 18,
można pobrać ze strony internetowej
http://www.szaflary.org,
Bip Urzędu Gminy zakładka PRAWO/ Uchwały Rady,
można nabyć u sołtysa wsi.DEKLARACJA
O WYSOKOŚCI OPŁATY
ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI
    (168 KB)     
WYKAZ OSÓB
ZAMIESZKUJĄCYCH NIERUCHOMOŚĆ
    (48 KB)     

09.01.2013

ZAPROSZENIE
URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
i
URZĄD GMINY SZAFLARY
ZAPRASZAJĄ
mieszkańców Gminy Szaflary na konsultacje z tematyki pozyskiwania dotacji z funduszy europejskich
28 stycznia 2013 r. (poniedziałek) godz. 10.00-14.30
URZĄD GMINY SZAFLARY
sala nr 1 (sala obrad)ZAPROSZENIE

    (198 KB)     

03.01.2013


Z DZIAŁALNOŚCI LKS ”SKALNI” ZASKALE      Piłkarze LKS „Skalni” Zaskale grali w sezonie 2012/2013 w klasie „B” –Zachód PPPN w Nowym Targu i po sezonie jesiennym zajmują wysokie 2 miejsce w tej klasie rozgrywek. Jest to najwyższe miejsce w historii istnienia klubu z dużymi szansami na uzyskanie awansu do klasy „A” w następnym sezonie piłkarskim.

więcej >>>

03.01.2013


ŚWIĘTY MIKOŁAJ W GMINIE SZAFLARY      W czwartek – 6 grudnia odbyła się sympatyczna impreza w budynku Urzędu Gminy w Szaflarach. W imprezie udział wzięło ponad 100 dzieci ze wszystkich miejscowości należących do naszej Gminy. Dzięki zaradności i przebiegłości uczniów z Bańskiej Niżnej nie udało się przebierańcom – „fałszywym Mikołajom” opanować głównej gminnej imprezy Mikołajkowej, organizowanej przez ludzi dobrej woli, chętnych do obdarowywania innych na czele z prawdziwym Świętym Mikołajem. Zdemaskowani przebierańcy publicznie zostali skarceni za złe zamiary, a dzieci miały okazję wymyślać dla nich kary.

więcej >>>


ARCHIWUM
/AKTUALNOŚCI /2014 /2012 /2011 /2010 /2009 /2008 /2007 /2006 /2005 /

[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]  [PRZETARGI] [OPŁATY]  [GKRPA]