OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY
GMINA SZAFLARY
             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- RADA GMINY
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY
- PRZETARGI
- OPŁATY
- ODPADY/OCHRONA
         ŚRODOWISKA

ELEKTRONICZNA PLATFORMA USŁUG ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ

GMINNA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W SZAFLARACH

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SZAFLARACH

    SPÓŁKA WODNA MARUSZYNA CENTRUM

.:FUNDUSZE EUROPEJSKIE:.

.:KALENDARZ:.

.:INTERAKTYWNA POLSKA:.

.:PODHALAŃSKA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA:.

PODHALAŃSKA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA

.:SMAK NA PRODUKT:.

SMAK NA PRODUKT

.:BIURO INICJATYW SPOŁECZNYCH:.

.:6 LATKU WITAJ W SZKOLE:.

6 LATKU WITAJ W SZKOLE

.:6 LATKU WITAJ W SZKOLE
WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
:.

.:PAMIĘTAJ O SZKOLE:.

.:NARODOWE SIŁY REZERWOWE:.

PORTAL / ARCHIWUM 2012 POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.:ARCHIWUM 2012:.

21.12.2012

07.12.2012

XXI GMINNY KONKURS RECYTATORSKO-GAWĘDZIARSKI IM. A. KUDASIKA I B. WERONA.

więcej >>>

07.12.2012

XIII EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO
Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi

REGULAMIN
KONKURSU

    (57 KB)     

07.12.2012

VIII ROCZNICA ŚMIERCI PROF. JULIANA SOKOŁOWSKIEGO

DOROBEK NAUKOWY>>>


21.12.2012 O GODZINE 8.00 W KOŚCIELE MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W BAŃSKIEJ NIŻNEJ ODBĘDZIE SIĘ MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI ŚP. PROF. JULIANA SOKOŁOWSKIEGO

29.11.2012


KRAKÓW – ŚLADY TOŻSAMOŚCI EUROPEJSKIEJ      Trzynastego listopada 2012 roku młodzież gimnazjalna z Maruszyny w ramach projektu „Rozwijamy talenty”, realizowanego przez Stowarzyszenie Mocni Razem w Maruszynie z dotacji Wójta Gminy Szaflary ruszyła po Krakowie śladami historii i dnia dzisiejszego.

więcej >>>

29.11.2012


ZASKALNIE NA WARSZTATACH      Kapelusznictwo jest dzisiaj jednym z ginących zawodów. Jego przedstawiciel p. Piotr Jahn mieszka w Nowym Targu. Jest nazywany ostatnim kapelusznikiem. Przejął warsztat rzemieślniczy po pradziadku, a prowadzi go razem z ojcem i wujem. W jego pracowni sięgającej lat sześćdziesiątych XX wieku jest pełno drewnianych form, na których kształtuje się główki kapeluszy.

więcej >>>

29.11.2012


XVIII GMINNY KONKURS POTRAW REGIONALNYCH „ZOSKALAŃSKIE JODEŁKO” W ZASKALU      17 listopada 2012 r. w remizie OSP Zaskale odbył się XVIII Gminny Konkurs Potraw Regionalnych. Organizatorem konkursu był Oddział Związku Podhalan w Zaskalu oraz Rada i Wójt Gminy Szaflary. W konkursie potrawy i napitki prezentowały gaździny z gminy Szaflary tj. Zaskala ,Szaflar, Skrzypnego, Boru, Bańskiej Niżnej, Bańskiej Wyżnej ,Maruszyny oraz stół unijny z Zaskala.

więcej >>>

29.11.2012

ZAPROSZENIE

więcej >>>

23.11.2012


KURS OBSŁUGI KAS FISKALNYCH W MARUSZYNIE      W ramach Rządowego programu na rzecz społeczności romskiej Stowarzyszenie Mocni Razem w Maruszynie we współpracy z nowotarska Firmą „Polański” zorganizowało kurs dla 15 Romów z Osiedla Zadział w Szaflarach. Celem szkolenia było zapoznanie uczestników z budową i funkcjonowaniem kas fiskalnych wykorzystywanych na rynku pracy i przygotowanie Romów do wykonywania zawodu sprzedawcy. Kasy fiskalne są podstawowymi urządzeniami wykorzystywanymi w handlu.

więcej >>>

23.11.2012


DZIEŃ SENIORA W ZASKALU      W ostatnim dniu października w DPS „Smrek” w Zaskalu odbyła się uroczystość Dnia Seniora. Należy przypomnieć, że Międzynarodowy Dzień Osób Starszych został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 roku i jest obchodzony na całym świecie. W Polsce wspomina się go 14 listopada. W tym dniu pochylamy się nad osobami w podeszłym wieku, wspominamy także tych, którzy wpisali się w osobistą historię każdego człowieka.

więcej >>>

22.11.2012

11 LISTOPADA 2012 W GMINIE SZAFLARY

więcej >>>

19.11.2012

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA ROZBUDOWANEJ SZKOŁY W SKRZYPNEM

więcej >>>

25.10.2012


„ MALI ZASKALNIE” W KRAKOWIE      „Mali Zaskalnie” reprezentowali naszą gminę podczas XXXVI Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej, które tradycyjnie odbywają się w sierpniu na Rynku Głównym w Krakowie. Impreza co roku przyciąga tysiące turystów oraz znawców i miłośników rękodzieła ludowego.

więcej >>>

25.10.2012


ZASKALANIE W KRAKOWIE      W słoneczny, jesienny piątek zaskalnie wybrali się na ekspedycję edukacyjną do Krakowa. Program zakładał poszerzenie wiadomości z historii Polski oraz zapoznanie z sylwetkami i biografią Polaków związanych z historią stolicy Małopolski poprzez zwiedzenie Muzeum Figur Woskowych przy Kopcu Kościuszki - tu można zobaczyć np: Jana Pawła II, Józefa Piłsudskiego, św. siostrę Faustynę, malarza Jana Matejkę.

więcej >>>

25.10.2012


REALIZACJA PROJEKTU „Z PASJĄ PRZEZ ŻYCIE” W ZSPIG W MARUSZYNIE GÓRNEJ      Od początku roku 2012 w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Górnej realizowany był program "Z pasją przez życie". Jest to projekt dotyczący profilaktyki uzależnień dofinansowywany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Szaflary.

więcej >>>

25.10.2012

www.straz.gov.pl/page/index.php?str=3216


SKĄD SIĘ BIERZE CZAD I DLACZEGO JEST TAK NIEBEZPIECZNY?      Tlenek węgla potocznie zwany czadem jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw m.in.: drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla, ropy, spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu, niezbędnej do zupełnego spalania. Może to wynikać z braku dopływu świeżego (zewnętrznego) powietrza do urządzenia, w którym następuje spalanie albo z powodu zanieczyszczenia, zużycia lub złej regulacji palnika gazowego, a także przedwczesnego zamknięcia paleniska pieca lub kuchni. Jest to szczególnie groźne w mieszkaniach, w których okna są szczelnie zamknięte lub uszczelnione na zimę.

więcej >>>

18.10.2012

http://www.zgpzf.pl/news.php?readmore=1633


MOJA PIERWSZA GALA Z BAŃSKIEJ NIŻNEJ DO KARGOWEJ      Dzień 8 września 2012 zachowam na długo w pamięci bowiem po raz pierwszy mogłam uczestniczyć w uroczystości wręczania najwyższych honorowych wyróżnień filatelistycznych w Polsce. A do tego na uroczystość tą została zaproszona jako osoba nominowana. Wyróżnieni przez Kapitułę Filatelistyczną otrzymują statuetkę Prymus przedstawiającą Nike z Samotraki, która jest „Filatelistycznym Oskarem” i stają się Prymusami w swojej kategorii

więcej >>>

18.10.2012


MISTRZ ZE SKRZYPNEGO      Uczeń I klasy gimnazjum ze Skrzypnego Kacper Gromala zajął I miejsce w kategorii juniorów młodszych, zdobywając Puchar Polski Modeli Szybowców Sterowanych Mechanicznie klasy F1E. W zawodach drużynowych w Gliwicach wraz z kolegą Janem Kabacińskim wywalczyli wicemistrzostwo Polski.

więcej >>>

18.10.2012


MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW      W piątek 28 września odbyliśmy świetną wycieczkę na "Małopolską Noc Naukowców" w Krakowie. Nasza ekipa składała się z klasy II i III gimnazjum oraz trzech nauczycieli: Pani Zofii Stramy, będącej również kierownikiem wycieczki, Pani Renaty Jagody, a także Pana Andrzeja Tylki. Z uśmiechem na twarzy mogę stwierdzić, iż była to jedna z najlepszych wycieczek tego typu.

więcej >>>

18.10.2012


SZKOLENIE DLA RODZICÓW      Szkolenie dla rodziców z Gminy Szaflary składało się z dwóch bloków tematycznych: Tematykę uzależnień zorganizowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a tematykę agresji i przemocy w rodzinie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W szkoleniu udział wzięło 68 osób z 6 miejscowości.

więcej >>>

17.10.2012

GMINNY ZESPÓŁ OŚWIATY W SZAFLARACH
informuje, że zmieniły się warunki dofinansowania kosztów kształcenia młodocianych pracowników przysługującego pracodawcomINFORMACJA
KOSZTY KSZTAŁCENIA
    (38 KB)     
INSTRUKCJA
WYPEŁNIENIA TABELI
    (80 KB)     
FORMULARZ
UBIEGANIA SIĘ O POMOC
    (126 KB)     
WNIOSEK
O DOFINANSOWANIE
    (45 KB)     
ZAWIADOMIENIE
O ZAWARCIU UMOWY
    (32 KB)     

08.10.2012


"ROZWIJAMY UZDOLNIENIA, KSZTAŁCIMY UMIEJĘTNOŚCI"      27 czerwca 2012 r. Gmina Szaflary podpisała umowę z Województwem Małopolskim - Małopolskim Urzędem Pracy w Krakowie o dofinansowanie projektu systemowego Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Szaflary pn. "Rozwijamy uzdolnienia, kształcimy umiejętności".

więcej >>>

08.10.2012


DYPLOM UZNANIA
PRZYZNANY PRZEZ ZEBRANIE WIEJSKIE W MARUSZYNIE
OTRZYMUJE PAN
JAN KUSPER      ZA WZOROWĄ POSTAWĘ SPOŁECZNĄ I ZA PODAROWANIE DZIAŁKI POD PARKING W CENTRUM MARUSZYNY

więcej >>>

07.10.2012


JEDENASTE SPOTKANIE WÓJTA GMINY SZAFLARY ZE STANEM NAUCZYCIELSKIM
NA COROCZNEJ NARADZIE POŚWIĘCONEJ NAUCZANIU I WYCHOWANIU      W dniu 19 września odbyło się spotkanie Wójta Stanisława Ślimaka ze wszystkimi nauczycielami ze szkół, przedstawicielami rodziców, a także z oddelegowanymi pracownikami organu nadzorującego i prowadzącego. Na zaproszenie Wójta Gminy Szaflary w spotkaniu udział wzięła Pani Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Bożena Bryl.

więcej >>>

04.10.2012


ZASKALANIE W MUZEUM      W ramach poszerzenia wiadomości z historii oraz języka polskiego gimnazjaliści wzięli udział w „żywej lekcji” historii w Izbie Zimnej Wojny i Socjalizmu w Nowym Targu. W odległy świat irracjonalnych socjalistycznych wspomnień zabrali uczniów panowie: Kazimierz Górski oraz Zbigniew Korczak na co dzień pracownicy Urzędu Miasta w Nowym Targu.

więcej >>>

24.09.2012

PIELGRZYMKA NA RANISBERG

więcej >>>

20.09.2012


WODA JEST NAJWIĘKSZYM DOBREM      W Polsce pogłębia się susza. W rzekach ubywa z dnia na dzień coraz więcej wody. Tak źle nie było od dawna. Susza dotknęła wszystkie kraje europejskie. Mniej wody niż Polska ma tylko Belgia. Ilość wody w Polsce jest porównywalna z zasobami wody w Egipcie.

więcej >>>

20.09.2012

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY SZAFLARY
o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Szaflary „Pańskie”OGŁOSZENIE
O PONOWNYM WYŁOŻENIU PLANU
    (33 KB)     

13.09.2012


STARE ZA NAMI, NOWE PRZED NAMI
Z ŻYCIA SZKOŁY W BAŃSKIEJ NIŻNEJ

UCZEŃ GIMNAZJUM W BAŃSKIEJ NIŻNEJ FINALISTĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
„MŁODZI PRZECIWKO PATOLOGIOM SPOŁECZNYM”      Wyższa Szkoła Nauk Społecznych PEDAGOGIUM w Warszawie już po raz szósty zorganizowała konkurs przeznaczony dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych „Młodzi Przeciwko Patologiom Społecznym”. Partnerzy konkursu: Komenda Główna Policji z programem „Profilaktyka a Ty”, Fundacje: Pedagogium i Kidprotect.pl oraz Polskie Stowarzyszenie im. J. Korczaka postawili sobie za cel promowanie nowoczesnego modelu działań profilaktycznych.

więcej >>>

13.09.2012


STARE ZA NAMI, NOWE PRZED NAMI
Z ŻYCIA SZKOŁY W BAŃSKIEJ NIŻNEJ

REALIZACJA PROJEKTU „ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA”
DOFINANSOWANEGO Z GKRPA W SZAFLARACH      Dnia 2 stycznia 2012 r. rozpoczął się czwarty cykl projektu, którego głównym celem jest działalność profilaktyczna w zakresie zapobiegania uzależnieniom dzieci i młodzieży. Wzmacniając rolę opiekuńczo- wychowawczą szkoły, nauczyciele od wielu lat zaangażowani w realizację projektu, zapewniają wszystkim uczniom, a zwłaszcza tym z rodzin zaniedbanych, możliwość wzięcia udziału w ciekawych zajęciach pozalekcyjnych i wycieczkach, zarówno w dni nauki szkolnej, jak i w soboty.

więcej >>>

11.09.2012

INFORMACJA
W dniu 1 stycznia 2012 r. weszła w życie ustawa z dnia 1 lipca 2011 r o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw.

 Od tego dnia gmina ma 18 miesięcy na wprowadzenie nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi, polegającego na przejęciu odpowiedzialności przez gminę za odpady i ustaleniu stawek opłat dla mieszkańców za odbiór i zagospodarowanie odpadów powstających na nieruchomościach zamieszkałych.

INFORMACJA
O ZBIÓRCE ŚMIECI
W GMINIE
    (23 KB)     

31.08.2012


ŚWIETLICOWE ROZMAITOŚCI      W miesiącach styczeń - czerwiec w roku szkolnym 2011/2012 do naszej świetlicy profilaktycznej przy ZSPiG w Szaflarach, w której realizowaliśmy program profilaktyczny „Gdy rozmawiamy, malujemy, śpiewamy, radość i zabawę bez używek mamy”, przychodziło jak zwykle wielu uczniów.

więcej >>>

31.08.2012


OBÓZ WYPOCZYNKOWO – PROFILAKTYCZNY W JAROSŁAWCU…      Dzieci i młodzież z Gminy Szaflary w liczbie 43 osoby pod opieką sześcioosobowej kadry w dniach 11.07 – 21.07.2012 roku przebywała na obozie wypoczynkowo - profilaktycznym w Ośrodku Wypoczynkowym „Róża Wiatrów” w Jarosławcu. W obozie uczestniczyli uczniowie szkół z terenu gminy wytypowani przez dyrektorów szkół zgodnie z obowiązującą procedurą oraz 16 laureatów czterech konkursów organizowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach.

więcej >>>

30.08.2012

INFORMACJA
ZESPÓŁ CEIDG
MINISTERSTWO GOSPODARKI
w związku z licznymi zgłoszeniami od przedsiębiorców na temat otrzymywania od firm komercyjnych pism z żądaniem wpłaty kwot za dokonanie wpisu do ich rejestrów przedsiębiorców (katalogów), zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o umieszczenie na stronie internetowej urzędu załączonej informacji dla przedsiębiorców.

Szanowni Państwo, w nawiązaniu do wiadomości przesłanej do Państwa w dniu 28 września 2012 roku, a także w związku z zapytaniami pracowników urzędów gmin w sprawie otrzymanego komunikatu do przedsiębiorców, informujemy, że dokonaliśmy korekty treści ww komunikatu.

INFORMACJA
MINISTERSTWA GOSPODARKI
PO ZMIANIE
    (128 KB)     

23.08.2012


ŻYCIE, KTÓRE WYDAŁO TYLE PIĘKNYCH OWOCÓW…     Sobotnie sierpniowe południe w dniu 11 sierpnia było pochmurne i deszczowe. Jakby niebo chciało zapłakać i pogłębić smutek grupy ludzi zebranych na nowotarskim cmentarzu. Przyszli tam, by pożegnać osobę wyjątkową, która kilkadziesiąt lat swojego życia poświęciła, służąc innym jako nauczycielka. Za jej pracowite 103-letnie życie, które dobiegło kresu 9 sierpnia 2012 roku, dziękowali jej obecni na cmentarzu krewni, przyjaciele, wdzięczni uczniowie.

więcej >>>

18.08.2012

INFORMACJA
O DOWOZIE DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH
ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY SZAFLARY
2012/2013

INFORMACJA
(40 KB)
WNIOSEK
    (22 KB)     

18.08.2012

INFORMACJA
STYPENDIA SZKOLNE 2012/2013

INFORMACJA
(56 KB)
WNIOSEK
    (80 KB)     

18.08.2012

INFORMACJA
WYPRAWKA SZKOLNA 2012/2013

INFORMACJA
(40 KB)
WNIOSEK
    (145 KB)     

18.08.2012


U STÓP PATRONA SZAFLAR…
JAK W SZAFLARACH ZBUDOWANO MUR PRZYKOŚCIELNY
I WZNIESIONO POMNIK ŚWIĘTEGO ANDRZEJA APOSTOŁA?      Parafia Świętego Andrzeja Apostoła w Szaflarach od momentu powstania w 1350 roku doświadczała wielu zarówno dramatycznych jak i pełnych chwały wydarzeń. O części z nich wiemy dzięki różnym zapiskom i przekazom, o niektórych zapewne nie dowiemy się nigdy. Różne, warte pamięci zdarzenia, dokonywały się niemal w każdej dekadzie istnienia parafii. Warto w tym miejscu przypomnieć te, które miały miejsce w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

więcej >>>

18.08.2012


WYPRAWA ROMÓW NAD BAŁTYK      Ile schodów liczy latarnia w Czołpinie? Czy statkiem wycieczkowym można z Ustki dotrzeć do Sztokholmu? Jaka temperatura wody w Bałtyku jest tolerowana przez ludzkie ciało? Odpowiedzi na te i inne pytania szukali w Rowach uczestnicy „Rodzinnej wyprawy Romów nad Bałtyk”. Wszyscy uczestnicy wyprawy są członkami stowarzyszenia „Mocni Razem”, działającym od 2009 r. w Maruszynie.

więcej >>>

11.07.2012

SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji wiodąca na rynku szkoleń i konsultingu organizacja, współpracująca od 20 lat z małymi i średnimi przedsiębiorstwami oraz administracją publiczną
zaprasza przedsiębiorców
z Gminy
Nowy Targ, Szaflary, Czarny Dunajec, Bukowina Tatrzańska
oraz
osoby planujące założenie własnej firmy
na
bezpłatne
spotkanie informacyjne które odbędzie się 24 lipca br.
w Urzędzie Gminy Nowy Targ ul. Bulwarowa 9
w godz. od 13.00 - 15.00. (sala obrad)
Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem prosimy o potwierdzenie swojej obecności
do dnia 20.07.2012 do godz. 14.00
pod numerem telefonu:(14)621 22 16 lub drogą elektroniczną na adres swojego Urzędu Gminy
dzialgosp@szaflary.pl

więcej >>>

05.07.2012


UROCZYSTOŚĆ DNIA MAMY W ZESPOLE SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W BAŃSKIEJ WYŻNEJ      Tegoroczne obchody Dnia Mamy w naszej szkole odbyły się 25 maja. W odświętnie udekorowanej sali pani dyrektor mgr Elżbieta Ujczak przywitała licznie przybyłe mamy, składając im najlepsze życzenia z okazji najpiękniejszego święta w roku. Uczniowie kl. 0-I zrobili na wszystkich wielkie wrażenie, przedstawiając w pięknych strojach inscenizację pt. „Grymaśna Stokrotka”. Natomiast uczniowie ze starszych klas (II i III) zaprezentowali taniec, recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki.

więcej >>>

05.07.2012


Z ŻYCIA SZKOŁY W BAŃSKIEJ WYŻNEJ ŚWIĘTY WOJCIECH PATRON SZKOŁY W BAŃSKIEJ WYŻNEJ      Święto Patrona Szkoły jest dla naszej społeczności bardzo ważnym wydarzeniem . Dzień ten był uświetniony uroczystą mszą świętą celebrowaną przez ks. infułata Jana Bielańskiego, wieloletniego proboszcza Katedry Wawelskiej i proboszcza parafii ks. Adama Mroczka. W Eucharystii uczestniczyli licznie zgromadzeni mieszkańcy wsi, dzieci i młodzież szkolna z Gronem Pedagogicznym oraz przybyłymi gośćmi z Urzędu Gminy.

więcej >>>

05.07.2012


REALIZACJA PROJEKTU "WYCIECZKA GÓRSKA"      W czerwcu 2012 roku klasa IV Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha w Bańskiej Wyżnej pod kierunkiem wychowawcy klasy p. Bożeny Ziętal zrealizowała projekt "Wycieczka górska". Celem projektu było przygotowanie, realizacja i prezentacja z wycieczki do Morskiego Oka.

więcej >>>

05.07.2012


PROJEKT „EKOLOGICZNE ZACHOWANIA W GOSPODARSTWIE DOMOWYM”      Projekt realizowany przez klasę III gimnazjum rozpoczął się w marcu 2012 roku pod czujnym okiem Pani dyrektor Elżbiety Ujczak. Uczniowie korzystając z pomocy Internetu, podręczników do biologii oraz opiekuna ułożyli ankietę zawierającą pytania wraz z odpowiedziami dotyczące segregacji śmieci w gospodarstwie domowym, którą przeprowadzili w klasach V – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum.

więcej >>>

05.07.2012


ZASKALNIE W SZCZAWNICY      Czwartoklasiści z Zaskala razem z opiekunami ( p. Agatą Jagochą) wybrali się na wycieczkę krajobrazową do „Królowej polskich wód” - Szczawnicy. Najpierw podziwiali panoramę Pienin ze szczytu Szafranówki, a w Muzeum Pienińskim podczas lekcji historii poznali dzieje kurortu.

więcej >>>

29.06.2012


ZASKALNIE KIBICUJĄ NASZYM      Nawet wśród zaskalan widać pełną mobilizację przed ważnym meczem Polaków z Czechami. Postanowiliśmy wysłać telepatyczne wsparcie naszej drużynie, ubierając się do szkoły w barwy narodowe. Szkoda, że wyszło jak zwykle.

więcej >>>

29.06.2012


ZASKALNIE W „IZWIS-IE” W NOWYM TARGU      W maju w podziemiach Urzędu Miasta w Nowym Targu została udostępniona zwiedzającym Izba Zimnej Wojny i Socjalizmu ( Izwis). Pomieszczenia określane są jako schron dowództwa Obrony Cywilnej, a urządzono je w latach: 50 - 60 ubiegłego wieku.

więcej >>>

29.06.2012


ZASKALANIE Z RYSIEM Z „KLANU”      Czwartoklasiści z Zaskala spotkali na nowotarskim rynku znanego i lubianego aktora Piotra Cyrwusa. Pan Piotr pochodzi z Waksmundu, ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.

więcej >>>

29.06.2012


KONKURS ORTOGRAFICZNY I, II, III      Dnia 12.06.2012r. w Szkole Podstawowej w Szaflarach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla kl. II i III. Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca. Julia Kubicz z kl. II zdobyła II miejsce, Justyna Strzałka z kl. III – I miejsce i Maciej Karpiel z kl. – III – III miejsce.

więcej >>>

29.06.2012


NAJMŁODSI ZASKALANIE W KRAKOWIE      Dnia 09.05. 12r kl.I-III wraz z wychowawcami p. B. Czyż, p. E. Zborowską i p. J. Krzystyniak pojechały na wycieczkę do Krakowa. Dzieci zobaczyły Wawel a p. B. Czyż przybliżyła im historię grodu Kraka. Wielką atrakcją było przejście przez Smoczą Jamę i spotkanie ze „smokiem”.

więcej >>>

14.06.2012

XIII ZLOT GWIAŹDZISTY SZLAKAMI JANA PAWŁA II
SZAFLARY, 24-26 MAJA 2012 R.      W dniach 24-26 maja 2012 r. odbył się w Szaflarach XIII Zlot Gwiaździsty Szlakami Jana Pawła II, który z definicji ma za zadanie propagować idee Jana Pawła II: miłość i przyjaźń, umiłowanie czynnego wypoczynku, obcowanie z przyrodą oraz integrację różnych środowisk. Zlot ma też na celu kreowanie idei krajoznawstwa oraz kwalifikowanej turystyki pieszej, rowerowej i kajakowej, szczególnie wśród młodzieży szkolnej i akademickiej, oraz propagowanie i promowanie regionalnych produktów turystycznych.

więcej >>>

14.06.2012


ZASKALANIE W KRAKOWIE      W maju uczniowie klas: IV,V,VI oraz gimnazjaliści wybrali się razem z wychowawcami na ekspedycję edukacyjną do Krakowa. W programie wycieczki przewidziano: nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w związku z niedawną peregrynacją w kościele parafialnym p/w św. Wojciecha w Zaskalu obrazu Jezusa Miłosiernego. Uczniowie podziwiali Kraków z wieży widokowej oraz ucałowali relikwie św. Faustyny.

więcej >>>

14.06.2012


DZIECI PAMIĘTAJĄ O DNIU MATKI      30 maja 2012 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Niżnej gościliśmy Mamy najmłodszych uczniów. Występ rozpoczęły maluchy z Oddziału Przedszkolnego, które mimo wcześniejszej tremy pokazały się z jak najlepszej strony. Kolejno występowały dzieci z klas I, II i III szkoły podstawowej, które z radością prezentowały przygotowany program artystyczny. Każda klasa w swoim repertuarze miała wiersze, piosenki, inscenizacje i pokazy taneczne.

więcej >>>

08.06.2012

XV PIELGRZYMKA „SURSUM CORDA” ZAKOPANE LUDŹMIERZ 2 CZERWCA 2012

więcej >>>

06.06.2012


W HOŁDZIE AUGUSTYNOWI SUSKIEMU      Augustyn Suski to niezwykła postać w naszym regionie. Założyciel Konfederacji Tatrzańskiej jest znany również z wierszy i listów, w których uwieczniał piękno ziemi ojczystej i dotykał problemów przemijania natury ludzkiej. W czasie II wojny światowej przesłuchiwany w Palace, więziony w Auschwitz, nie poddał się presji okupantów i z podniesioną głową umierał dla Polski.

więcej >>>

26.05.2012


WSPIERAMY MŁODZIEŻ ZDOLNĄ I UTALENTOWANĄ      W Gminie Szaflary wspierając rodziców i nauczycieli w wychowaniu młodzieży w trzeźwości, organizujemy cyklicznie od 1998 roku konkursy wiedzy i konkursy plastyczne o uzależnieniach oraz o szkodliwości używek. Dzięki tej aktywności znacząco wzrosła świadomość młodych ludzi na temat używek i ich wpływu na zdrowie człowieka. Od 2012 roku pragniemy dodatkowo wspierać młodzież zdolną i utalentowaną, stwarzając im warunków rozwoju intelektualnego i społecznego.

więcej >>>

25.05.2012

23.05.2012

X REJONOWY TURNIEJ WIEDZY EKONOMICZNEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W BAŃSKIEJ NIŻNEJ      Dnia 14 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej odbył się X Rejonowy Turniej Wiedzy Ekonomicznej. Gościem specjalnym był Dyrektor Banku PKO BP Oddział Nowy Targ, Pan Daniel Sewielski oraz Pani Anna Przystał, pracownica banku. Celem tego konkursu jest rozpowszechnienie wiedzy matematyczno- ekonomicznej wśród uczniów szkół podstawowych, zapoznanie z definicjami pojęć ekonomicznych i blankietami bankowymi.

więcej >>>

17.05.2012

EURO WEEK - OBÓZ MARZEŃ…      Na początku marca dowiedzieliśmy się, że Gmina Szaflary dostała niepowtarzalną ofertę wzięcia udziału w projekcie Euro Week - Szkoła Liderów od pełnomocnika Wójta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Szaflary – Zofii Stramy. Projekt ten został niemal w całości sfinansowany przez gminę. W ramach gminnego programu rozwiązywania problemów alkoholowych w 2012 roku Komisją RPA postanowiono wspierać młodzież utalentowaną.

więcej >>>

30.04.2012

UWAGA
ZMIANA TERMINU ZBIÓRKI W SZAFLARACH
WÓJT GMINY SZAFLARY

INFORMUJE
będzie prowadzona zbiórka odpadów
WIELKOGABARYTOWYCH !!
14 maja 2012 (poniedziałek) – Bańska Niżna i Bańska Wyżna
15 maja 2012 (wtorek) – Maruszyna i Skrzypne
17 maja 2012 (czwartek) –Bór i Zaskale
22 maja (wtorek) – Szaflary

WIĘCEJ

OGŁOSZENIE
O ZBIÓRCE
ODPADÓW
WIELKOGABARYTOWYCH
(130 KB)

OGŁOSZENIE
O ZMIANIE
TERMINU ZBIÓRKI
ODPADÓW
WIELKOGABARYTOWYCH
W SZAFLARACH
(128 KB)

27.04.2012

XIII  GWIAŹDZISTY ZLOT TURYSTYCZNY SZLAKAMI JANA PAWŁA II
24 – 26 maja 2012 Szaflary      W dniach 24-26 maja na terenie Gminy Szaflary odbędzie się XIII  Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami JANA PAWŁA II. Gmina Szaflary leży na Podhalu, w południowej części powiatu nowotarskiego. W skład gminy wchodzi siedem miejscowości: Szaflary, Bańska Niżna, Bańska Wyżna, Bór, Maruszyna, Skrzypne i Zaskale.

więcej >>>

27.04.2012

W TROSCE O POPRAWNĄ PISOWNIĘ      28 marca 2012 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Wyżnej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla Gimnazjalistów. W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 21 uczniów z terenu gminy Szaflary.

więcej >>>

27.04.2012

ELIMINACJE ŚRODOWISKOWE OTWP W BORZE      3 marca 2012 roku w remizie OSP w Borze odbyły się środowiskowe eliminacje XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Odpowiedzialnymi za przygotowanie młodzieży i przeprowadzenie eliminacji byli: Małgorzata Gacek – szkoła podstawowa oraz naczelnik OSP w Borze Józef Gacek – starsze grupy, który angażuje się w tę pracę nieprzerwanie od 2005 roku.

więcej >>>

27.04.2012

WOLNI OD UZALEŻNIEŃ      29 marca 2012 r. odbył się konkurs wiedzy o tematyce uzależnień w Urzędzie Gminy w Szaflarach. Organizatorem konkursu pt. „Wolni od uzależnień” była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV, V i VI z ośmiu szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

więcej >>>

27.04.2012

WÓJT GMINY SZAFLARY
INFORMUJE
o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Szaflary „Pańskie”
WIĘCEJ

OGŁOSZENIE
O PLANIE
ZAGOSPODAROWANIA
(32 KB)

27.04.2012

„JESTEM WOLNY, WIĘC MAM WYBÓR”      Tegoroczna edycja konkursu z profilaktyki uzależnień dla gimnazjalistów odbyła się 26 marca w Szaflarach. Konkurs jest realizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Szaflary.

więcej >>>

19.04.2012

KIERMASZ KARTEK I OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH W ZASKALU      Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy 25 marca 2012 r. przy Parafii św. Wojciecha w Zaskalu odbył się „Kiermasz kartek i ozdób świątecznych”. Z inicjatywy nauczycielki z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zaskalu pani Moniki Firek dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami podjęli trud przygotowania świątecznych kartek i ozdób, które przyozdobiły domy podczas świąt.

więcej >>>

19.04.2012

MŁODZI ZASKALANIE PRZEDSTAWIAJĄ      W lutym pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni Jolanty Krzystyniak zaprezentowali spektakl pt: „Najlepiej w domu” autorstwa Małgorzaty Szyszko. Pełna humoru sztuka opowiada o perypetiach małego pluszowego pieska, który przypadkowo trafia na wiejskie podwórko i nie potrafi znaleźć drogi powrotnej do domu.

więcej >>>

19.04.2012

Z ŻYCIA SZKOŁY W BAŃSKIEJ NIŻNEJ      16 marca br. troje uczniów ze szkoły w Bańskiej Niżnej – Justyna Cieślikowska, Rafał Piszczór i Krystian Bulanda wraz z opiekunami Renatą Chrobak i Urszulą Grochulską wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Ekonomicznej, który odbył się w Gimnazjum nr2 im. Adolfa Dygasińskiego w Pińczowie.

więcej >>>

19.04.2012

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE PRZY SZKOŁACH PODSTAWOWYCH W GMINIE SZAFLARY      W Gminie Szaflary w bieżącym roku szkolnym działa 12 oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Szkoły organizują dla dzieci nieodpłatne lekcje religii. W tym czasie dzieci nieuczęszczające na religię mają zapewnioną opiekę nauczyciela. Celem oddziałów przedszkolnych jest objęcie opieką wszystkich dzieci 5- i 6-letnich z danego obwodu szkolnego, nie uczęszczających do przedszkoli, zapewnienie im bezpieczeństwa oraz jak najlepszych warunków dla prawidłowego rozwoju.

więcej >>>

06.04.2012

06.04.2012

WÓJT GMINY SZAFLARY
Informuje, że będzie prowadzona akcja zbiórki folii z sianokiszonki i innych folii.
Odpady należy wystawić przy swoich posesjach w dniu zbiórki do godziny 900 ,
PROSZĘ O SEGREGACJĘ RODZAJÓW FOLII.
Organizowana będzie również zbiórka odpadów elektrycznych (telewizory, komputery, lampy, radia itd.)
WIĘCEJ

INFORMACJA
O ZBIÓRCE ODPADÓW
(130 KB)

29.03.2012

DZIEŃ BABCI I DZIADKA      25 stycznia 2012 roku w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Niżnej miała miejsce podniosła uroczystość, na którą, mimo mroźnego dnia, przybyły zacne Babcie i zacni Dziadkowie.

więcej >>>

29.03.2012

„EUROPA POTRZEBUJE POLSKI POLSKA POTRZEBUJE EUROPY”      W drugim półroczu 2011 r. nasze państwo przewodniczyło Radzie Unii Europejskiej. W związku z tym szkoły podjęły różnorakie działania, których celem było pogłębienie wiedzy młodzieży na temat Unii Europejskiej oraz udziału Polski w sprawowaniu władzy w UE.

więcej >>>

29.03.2012

WYNIKI GMINNYCH ELIMINACJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „JAK NAS WIDZĄ, TAK NAS MALUJĄ”      15 marca 2012 r. w Gminie Szaflary odbyło się podsumowanie eliminacji gminnych XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”, organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

więcej >>>

22.03.2012

OBCHODY ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY      Piątego marca br. o godz. 9.00 w Bańskiej Niżnej rozpoczęły się obchody uroczystości świętego Kazimierza Jagiellończyka. Święty królewicz jest patronem Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w naszej miejscowości. Uczennice i uczniowie wraz z opiekunami spotkali się przed budynkiem szkoły, skąd o godz. 8.50 wyruszyli na czele pocztów sztandarowych w uroczystym orszaku do kościoła p.w. Bożego Miłosierdzia.

więcej >>>

12.03.2012

XII EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO
KTO TU RZĄDZI? PRACA SOŁTYSA I RADY SOŁECKIEJ W NASZEJ WSI

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ      Dnia 9 lutego 2012 r., w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej, odbyło się posiedzenie komisji oceniającej prace nadesłane na konkurs plastyczny: „Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi”. W skład komisji weszły nauczycielki plastyki i edukacji wczesnoszkolnej z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Niżnej, będącego organizatorem konkursu: Urszula Grochulska- Kolasa, Dorota Rokicka i Anna Sichelska.

więcej >>>

08.03.2012

CZY CZYTANIE MOŻE BYĆ PRZYJEMNE?
Gimnazjum w Bańskiej Niżnej realizuje kolejny projekt edukacyjny.


      Klasy I i II Gimnazjum w Bańskiej Niżnej od września tego roku szkolnego realizowały projekt edukacyjny, który zatytułowały: „Czy czytanie może być przyjemne?”.

       Naszym celem było zbadanie czytelnictwa w naszej szkole i wsi, zarówno wśród uczniów, jak i osób dorosłych. Chcieliśmy także pokazać młodszym kolegom z klas 0 i I, że czytanie może być miłym sposobem spędzania wolnego czasu oraz przekonać rodziców małych dzieci, że warto im czytać książki.

więcej >>>

01.03.2012

"DZIEŃ GÓRALA" W MARUSZYNIE

      W sobotę 11 lutego mieszkańcy Maruszyny i liczni goście zebrali się w remizie OSP w Maruszynie na kolejnym Dniu Górala. To było drugie spotkanie organizowane przez Radę Rodziców i nauczycieli ZSPiG w Maruszynie Górnej.
      Reaktywacja tradycyjnego święta, które na czas jakiś zniknęło z kalendarza, miała miejsce w ubiegłym roku.
      W sobotę uczniowie szkoły mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie. Publiczność wysłuchała recytatorów, gawędziarzy i obejrzała występy tancerzy.

więcej >>>

01.03.2012

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SPÓŁKI WODNEJ „MARUSZYNA CENTRUM”

      Podstawowym celem Spółki Wodnej jest wykonywanie, utrzymywanie oraz eksploatacja urządzeń służących do zapewnienia wody dla ludności, w tym uzdatniania i dostarczania wody oraz ochrony wód przed zanieczyszczeniem. Spółką Wodną „Maruszyna Centrum” kierował Zarząd w 4-osobowym składzie:

więcej >>>

25.01.2012

WÓJT GMINY SZAFLARY
Zwracam się do mieszkańców Gminy Szaflary z apelem, aby odpady komunalne wystawiać tylko i wyłącznie w oznakowanych przez Gminę Szaflary workach komunalnych.
INFORMUJE JEDNOCZEŚNIE ŻE,
OD 1 LUTEGO 2012 ROKU ODBIERANE BĘDĄ TYLKO WORKI OZNAKOWANE PRZEZ GMINĘ SZAFLARY
WORKI NIEOZNAKOWANE NIE BĘDĄ ODBIERANE!

INFORMACJA
O ZBIÓRCE ODPADÓW
(127 KB)

23.02.2012

ŚWIETLICA TĘTNIĄCA ŻYCIEM

      Od kilku lat w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach realizujemy projekt "Kiedy rozmawiamy, malujemy i śpiewamy, moc radości i zabawy bez używek mamy". W minionym 2011 roku działo się bardzo wiele.

więcej >>>

17.02.2012

CZWARTOKLASIŚCI W MUZEUM

      Czwartoklasiści szukali 6 grudnia św. Mikołaja w Nowym Targu. Zawiedzeni udali się do kina, na projekcję filmu „Happy Feed”. To opowieść o przeżyciach i marzeniach małego pingwina, który chce nauczyć się śpiewać rocka.

więcej >>>

17.02.2012

ĆWIERĆLAND W ZASKALU

      „Ćwierćland„ to jeden z tematów dodatkowych zajęć, mających na celu pobudzenie aktywności, spontaniczności, a jednocześnie delikatne kształtowanie poczucia estetyki. W zabawie wzięli udział uczniowie klas I-VI, którzy oprócz dobrej zabawy wykazali się niesamowitą twórczością. Tydzień przed planowaną imprezą uczestnicy zostali losowo podzieleni na cztery grupy.

więcej >>>

17.02.2012

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W ZASKALU

      Kl. II i kl. „0” „Smerfy” udały się do DPS-u w Zaskalu z przedstawieniem na Dzień Babci i Dziadka. Klasa druga pod kierunkiem B. Czyż recytowała wiersze i zaśpiewała piosenki, do których uczennice zatańczyły rock-and-rolla. A kl. „0” pod kierunkiem p. M. Firek przedstawiła dwa skecze oraz zatańczyła taniec dyskotekowy.

więcej >>>

17.02.2012

OPŁATEK STRAŻACKI W ZASKALU

      W ostatnim tygodniu stycznia społeczność Zaskala spotkała się w remizie na „opłatku” strażackim. Uroczystość na stałe wpisała się w kalendarz świąteczny. Dawniej prezes Jacek tańczył zbójnickiego, dziś w zespole śpiewa jego córka Ania. Na scenie zmieniają się aktorzy, starszych zastępują młodsi. Tylko ciotka Anielka Król i Hela Maćkowa zawsze trwają na posterunku.

więcej >>>

10.02.2012

XII EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi”

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ
(44 KB)

09.02.2012

PEŁNOMOCNIK WÓJTA GMINY SZAFLARY D/S ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
INFORMUJE

INFORMACJA
O KONKURSIE DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM
(46 KB)

04.02.2012

SZAFLARZAŃSKIE KOLĘDOWANIE

      W niedzielę 22 stycznia w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach odbyło się niezwykle ciepłe spotkanie. Mieszkańcy Szaflar, szczelnie wypełniający świątynię, uczestniczyli w zorganizowanym przez Komitet Rodzicielski przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szaflarach, parafię św. Andrzeja i szaflarzański oddział Związku Podhalan koncercie kolęd.

więcej >>>

04.02.2012

ZASKALANIE KOLĘDUJĄ

      Nasi uczniowie wprowadzili całą społeczność szkolną w świąteczną atmosferę, przypomnieli tradycyjne polskie kolędy, - te najstarsze i nowoczesne. Montaż słowno-muzyczny opracowały panie: B. Kolsa, J. Krzystyniak i R. Mozgowiec. Mogliśmy wysłuchać pieśni „Cicha noc” w języku niemieckim oraz angielskim.

więcej >>>

04.02.2012

ZASKALANIE NA KONFERENCJI HISTORYCZNEJ

      W grudniu gimnazjaliści z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. kard. K. Wojtyły w Zaskalu wzięli udział w konferencji historycznej, która odbywała się w Urzędzie Miasta w Nowym Targu. Zebranych przywitał Burmistrz Marek Fryźlewicz.

więcej >>>

27.01.2012

PEŁNOMOCNIK WÓJTA GMINY SZAFLARY INFORMUJE
ZASADY REKRUTACJI NA WAKACYJNY OBÓZ PROFILAKTYCZNO – WYPOCZYNKOWY, ORGANIZOWANY PRZEZ GMINĘ SZAFLARY ZE ŚRODKÓW PRZEZNACZONYCH NA REALIZACJĘ GMINNEGO PROGRAMU ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W 2012 ROKU

1. Na obóz profilaktyczny 2012 roku wyjedzie 42 uczniów, w tym 21 uczniów zostanie wyłonionych we współpracy z dyrektorami szkół z rodzin dysfunkcyjnych, a 21 zostanie wyłonionych w wyniku udziału w konkursach, organizowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach i zajęcie na szczeblu gminnym czołowego miejsca.

więcej >>>

17.01.2012

WÓJT GMINY SZAFLARY
INFORMUJE,
ŻE W 2012 ROKU OBOWIĄZUJĄ NOWE TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW O ZWROT CZĘŚCI PODATKU AKCYZOWEGO ZAWARTEGO W CENIE OLEJU NAPĘDOWEGO UŻYWANEGO DO PRODUKCJI ROLNEJ.

OGŁOSZENIE
(14 KB)

06.01.2012

ROZBUDOWA INFRASTRUKTURY EDUKACYJNO-SPORTOWEJ PRZY ZESPOLE SZKÓŁ W MARUSZYNIE DOLNEJ I PRZY ZESPOLE SZKÓŁ W ZASKALU NA TERENIE GMINY SZAFLARY

     

więcej >>>

06.01.2012

UDZIELANIE PIERWSZEJ POMOCY – TO NIE TAKIE TRUDNE!

      O potrzebie umiejętności udzielania pierwszej pomocy dzieci dowiadywały się już w klasie drugiej. Na lekcjach uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest pomoc i umiejętność odpowiedniego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Z wielką uwagą obejrzały poglądowy film, później otrzymały książeczki „Mój podręcznik do nauki pierwszej pomocy”.

więcej >>>

06.01.2012

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

      6 grudnia uczniowie oddziału przedszkolnego Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zaskalu pod opieką pani Monika Firek udały się do Zatoru w poszukiwaniu św. Mikołaja. Dzieci, którym licznie towarzyszyli rodzice, miały moc atrakcji,

więcej >>>

06.01.2012

Z DZIAŁALNOŚCI LKS ”SKALNI” ZASKALE

      Piłkarze LKS ”Skalni” Zaskale awansowali do III rundy Pucharu Polski na szczeblu PPPN sezon 2011/2012 i są już w 16-tce najlepszych zespołów Podhala, począwszy od klasy C, a kończąc na III lidze. W ostatnim meczu pokonali zespół lidera z V ligi KS Zakopane w stosunku 1:0. Jest to historyczne zwycięstwo dla naszego zespołu i myślę, że nie ostatnie. Złotą bramkę zdobył Marcin Król. Cały zespól rozegrał bardzo dobre spotkanie.

więcej >>>


ARCHIWUM
/AKTUALNOŚCI /2014 /2013 /2011 /2010 /2009 /2008 /2007 /2006 /2005 /

[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]  [PRZETARGI] [OPŁATY]  [GKRPA]