OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY
GMINA SZAFLARY
             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY

.:FOTO:.

TATRY ZIMĄ

.:KALENDARZ:.

.:PODHALAŃSKA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA:.

.:BIURO INICJATYW SPOŁECZNYCH:.

.:6 LATKU WITAJ W SZKOLE:.

.:6 LATKU WITAJ W SZKOLE
WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
:.

.:PAMIĘTAJ O SZKOLE:.

PORTAL /SUKCESY ZESPOŁU GÓRALSKIEGO „ZASKALANIE” POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.:SUKCESY ZESPOŁU GÓRALSKIEGO „ZASKALANIE” :.

    Zespół góralski „Zaskalnie” reprezentował naszą szkołę na XVII Przednówku w Polanach w Kościelisku. Było to dwudniowe święto poprzedzające nadejście lata.
To jedna z największych folklorystycznych imprez na Podhalu, której towarzyszy przegląd muzykujących rodzin, gry na instrumentach pasterskich, śpiewu pasterskiego i muzyk góralskich. Nasi muzykanci w składzie: Dorota Król, Katarzyna Król, Dorota Cetera, Daniela Szumal zdobyli nagrodę w postaci 4 cyrpoków i dyplom.

Majówka na Bachledówce

    Zespół „Zaskalanie” uczestniczył także w VI Papieskiej Majówce na Bachledówce W Konkursie Góralskiej Pieśni Religijnej. Dziewczęta: Dorota Cetera, Patrycja Rzadkosz, Joanna Mrowca, Agnieszka Babiarz, Klaudia Bafia śpiewały: „Kłonimy się dzisiok Jasnogórskiej Pani”, „Ojce Świenty ukochany”. Zespół uzyskał wyróżnienie, otrzymał dyplom i książkę.
Należy zaznaczyć, iż celem konkursu jest propagowanie góralskiej pieśni religijnej wśród mieszkańców Podhala, a szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Konkurs jest okazją do wymiany doświadczeń i prezentacji zapomnianych pieśni religijnych, które towarzyszyły naszym ojcom w życiu codziennym. To także okazja do modlitwy śpiewem w intencji beatyfikacji naszego Kochanego Ojca Świętego Jana Pawła II.

Występy zespołu na Śląsku

    Zespół „Zaskalanie” uczestniczył w „ II Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym – Zagłębie i Sąsiedzi”. Głównym celem przeglądu jest popularyzacja oraz ochrona dziedzictwa kultury ludowej terenu Zagłębia Dąbrowskiego, a także prezentacja folkloru Małopolski oraz woj. Świętokrzyskiego.
„Zaskalanie” zaprezentowali śpiew, muzykę i taniec góralski. Zespół wywalczył II miejsce i otrzymał nagrodę pieniężną, która zostanie przeznaczona na wspólne ognisko z rówieśnikami z Wróblówki oraz Odrowąża Podhalańskiego.
Do sukcesów zespołu przyczynili się : p.Aniela Król, Tomasz Groń, Halina Król i Wacław Cetera.
[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]