OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY
GMINA SZAFLARY
             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY

.:FOTO:.

TATRY ZIMĄ

.:KALENDARZ:.

PORTAL /ZASKALANIE WYGRALI POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.:ZASKALANIE WYGRALI:.

ZASKALANIE WYGRALI

     W grudniu w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu odbył się finałowy koncert laureatów Archidiecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej na Podhalu „Sacrosong 2008”.
Myślą przewodnią tegorocznego festiwalu było motto „Głośmy światu Ewangelię” związane z tematyką misyjną.
Należy zaznaczyć, iż Pierwszy Podhalański Przegląd Piosenki Religijnej odbył się w nieistniejącym już dziś Przyzakładowym Domu Kultury NZPS „ Podhale” w 1989 roku. Od tej pory w dzieło Sacrosongu włączyło się wielu księży związanych z nowotarską Parafią NSPJ np.: ks. Stanisław Bercal, ks. Jerzy Bargiel, ks. Krzysztof Kozioł, ks. Sławomir Kowalski.
Obecnie koordynatorem przedsięwzięcia jest ks. Proboszcz Jan Karlak z Parafii „ Na Równi Szaflarskiej ”, którego wspomaga wikariusz ks. Wojciech Nitka.
W roku bieżącym honorowy patronat nad przeglądem przyjął ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.
Nowotarski Sacrosong zawsze zawiera w sobie głębokie przesłanie słów papieża Jan Pawła II „ Nie lękajcie się być świętymi, uczyńcie nowe tysiąclecie erą ludzi świętych”.
Rok 2008 został ogłoszony przez Ojca Świętego Benedykta XVI Rokiem Świętego Pawła Apostoła. Nasz chór szkolno-parafialny „ Gloria Dei” z Zaskala zajął w kategorii : Zespoły dziecięce i schole I miejsce.
Oprócz okolicznościowych dyplomów, chórzyści otrzymali puchar i wieżę stereo hi-fi, która przyda się podczas prób zespołu.
Wykonanie „Litanii do kaździutkiego na ziemi” Piotra Rubika zachwyciło jurorów i publiczność. Należy zaznaczyć, iż schola wielokrotnie dostarczała nam wzruszeń podczas licznych koncertów w Kościele parafialnym pw. Św. Wojciecha. Razem rozważamy pieśni wielkopostne, śpiewamy Ojcu Świętemu „Barkę” i radujemy wspólnym kolędowaniem.
Zespół włącza się w inicjatywy charytatywne, koncertował w Zabierzowie, Rudawie, Zakopanem i wielu kościołach na Podhalu. Swój repertuar oparł na tekstach i muzyce Piotra Rubika sięgając do oratorium „Tu es Petrus” i „Habitat.” Wychowankowie otrzymali gratulacje od dyrektora szkoły Stanisława Pietrzaka oraz nauczycieli.
Słowa wdzięczności kierujemy na ręce prowadzących scholę: Pani Marii Lichaj i Pani Elżbiety Poniedziałek za ten wielki dar radości, którego możemy doświadczać.
Gratulujemy także scholi parafialnej z parafii Miłosierdzia Bożego z Bańskiej Niżnej , która zajęła III miejsce w kategorii : Zespoły młodzieżowe, schole.
I wzruszyła publiczność wykonaniem pieśni „Ave Maryja.

( K. Jagła)
[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]