OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY
GMINA SZAFLARY
             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- RADA GMINY
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY
- PRZETARGI
- OPŁATY
- ODPADY/OCHRONA
         ŚRODOWISKA

ELEKTRONICZNA PLATFORMA USŁUG ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ

GMINNA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W SZAFLARACH

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SZAFLARACH

    SPÓŁKA WODNA MARUSZYNA CENTRUM

.:FUNDUSZE EUROPEJSKIE:.

.:KALENDARZ:.

.:PODHALAŃSKA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA:.

.:SMAK NA PRODUKT:.

SMAK NA PRODUKT

.:BIURO INICJATYW SPOŁECZNYCH:.

.:6 LATKU WITAJ W SZKOLE:.

.:6 LATKU WITAJ W SZKOLE
WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
:.

.:PAMIĘTAJ O SZKOLE:.

.:NARODOWE SIŁY REZERWOWE:.

PORTAL / SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZESPOŁU GÓRALSKIEGO ”MALI ZASKALNIE” POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.: SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZESPOŁU GÓRALSKIEGO ”MALI ZASKALNIE” :.

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZESPOŁU GÓRALSKIEGO ”MALI ZASKALNIE”

      W listopadzie przedstawiciele zespołu: Julia Ścisłowicz, Józek Król, Sandra Zagórska, reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim im. A. Kudasika i B. Werona w Skrzypnem. Jest to coroczne święto gwary, któremu towarzyszy taniec i muzyka ojców tej ziemi. Wyróżnienie wywalczyła Sandra Zagórska.

       Na ostatni miesiąc jesieni przypadają obchody Dnia Seniora. Uroczystość obchodzona była wspólnie z pensjonariuszami Domu Opieki Społecznej ”Smrek” w Zaskalu. „Mali Zaskalnie” zaprezentowali program nawiązujący do dawnych zabaw dzieci podczas pasania krów i gęsi. Wesołe śpiewki i szmaciane kukiełki przypomniały widzom lata młodości. Później uczniowie wspólnie bawili się z pensjonariuszami na mini zabawie. Okazało się ,że niektóre babcie i dziadki żwawo dotrzymywali kroku młodym tancerzom. Życzenia zebranym złożyła p. dyrektor Agata Domalik. Po występie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

       Miesiąc wcześniej zaskalanie brali udział w XXI Festiwalu Papieskim w Białym Dunajcu. Zespół reprezentowały: Ewelina Rokiciak, Sandra Zagórska, Anna Król, Marysia Gał- Zagórska, Jula Ścisłowicz. Przegląd poświęcony był osobie św. Jana Pawła II i jego przywiązaniu do tradycji Podhala.

       „Mali Zaskalnie” zaprezentowali się także w XXVII Przezieracce Młodych Tonecników i Śpiywoków Góralskich w Ratułowie. Śpiewki góralskie przedstawiły: Sandra Zagórska, Ewelina Rokiciak, Monika Kalata, Marysia Zagórska, i Anna Król. Dziewczęta przypomniały zapomniane przyśpiewki pasterskie.

       Warto zachęcać dzieci i młodzież do udziału w zajęciach zespołu góralskiego, żeby pielęgnować kulturę i zwyczaje naszych praojców. Wieloletni opiekun grupy p. Aniela Król podkreśla, że: „Musimy pamiętać o dziedzictwie przeszłych pokoleń, którego nie można zamknąć w „księdze zapomnienia”.

Kinga Jagła - Tokarska

[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]