OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY
GMINA SZAFLARY
             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY
- PRZETARGI

.:FOTO:.

TATRY ZIMĄ

.:KALENDARZ:.

PORTAL / ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
W MARUSZYNIE DOLNEJ
POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.:ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY W MARUSZYNIE DOLNEJ:.

          20 października bieżącego roku szkoła w Maruszynie Dolnej uroczyście obchodziła święto swego Patrona - św. Jana Kantego. Tradycją szkoły stały się pielgrzymki do różnych sanktuariów, w celu godnego uczczenia Patrona szkoły.
          W tym roku Pani Dyrektor - Zofia Strama - podała myśl, aby udać się do kościółka na Wiktorówkach. Wszystkim ten pomysł bardzo się spodobał, więc nauczyciele, pod przewodnictwem Pani dyrektor, zorganizowali pielgrzymkę do tego - tak wspaniałego miejsca . W ten dzień, z samego rana, wyjechaliśmy spod szkoły aż czterema autokarami, gdyż wraz z nami świętowali rodzice uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, których dzieci składały ślubowanie i były pasowane na uczniów.
          W naszej uroczystości wzięli także udział uczniowie gimnazjum z Maruszyny Górnej wraz ze swoim Panem Dyrektorem Stanisławem Peciakiem .
          Gdy już przybyliśmy na miejsce, pokonując wcześniej drogę na Wiktorówki, to pracujący tam ksiądz Przemysław zapoznał nas z historią kościoła i cudownego obrazu Matki Boskiej Jaworzyńskiej. Następnie wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy świętej, odprawianej przez księdza Proboszcza z Maruszyny.
          Oficjalnym elementem dnia było składanie ślubowania przez klasę pierwszą szkoły podstawowej i gimnazjum. Dla upamiętnienia tego wydarzenia dzieci złożyły dwie prace plastyczne, które zostały wyróżnione w szkolnym konkursie. Były to prace Amelii Królczyk i Piotra Łukaszczyka. Natomiast przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum, na pamiątkę naszego pobytu w tym dniu na Wiktorówkach, podarowali, Dominikanom tam pracującym, książkę o Maruszynie i egzemplarz gazetki uczniowskiej.
          Kolejnym punktem uroczystości na Wiktorówkach był występ uczniów, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie poetyckim o Patronie - Św. Janie Kantym. Oto nazwiska wyróżnionych: Lucynka Rol kl. IV, Bartłomiej Wiśniewski kl. V, Jadwiga Maciasz kl. IG, Aneta Zubek kl. IIIG, Danuta Strama kl. IIIG, i Janusz Bugajski kl. IIIG.
          Gdy oficjalne uroczystości dobiegły końca, wszyscy uczestnicy pielgrzymki udali się na krótki odpoczynek i herbatę przygotowaną przez księży Dominikanów.
          W drodze powrotnej udaliśmy się na Rusinową Polanę, gdzie mieliśmy możność podziwiania przepięknych widoków, które ujęły każdego, bez względu na to, czy ktoś już tu wcześniej był, czy też znalazł się w tak uroczym miejscy po raz pierwszy.

[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]