OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY
GMINA SZAFLARY
             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY

.:FOTO:.

TATRY ZIMĄ

.:KALENDARZ:.

PORTAL / NOWY PLAC ZABAW PRZY GMINNYM PRZEDSZKOLU W SZAFLARACH POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.:NOWY PLAC ZABAW PRZY GMINNYM PRZEDSZKOLU W SZAFLARACH.
PODZIĘKOWANIE :.


              Z inicjatywy Pani dyrektor, przy wsparciu finansowym Gminy w Szaflarach, udało się zakupić plac zabaw, nowoczesny kompleks przyrządów.
30 maja 2008 roku został oddany do użytku plac zabaw w przy Gminnym Przedszkolu w Szaflarach. Przedszkole otrzymało na ten cel 15.000 złotych.
Stare huśtawki, zjeżdżalnie lata świetności miały już dawno za sobą. Nowe, kolorowe urządzenia są bezpieczne, z atestem i gwarancją na 2 łata. Konstrukcja do dziecięcych szaleństw: 3 wieże, 2 mostki ruchome, 2 zjeżdżalnie, drążki oraz trap.
-Zostało nam kilka starych urządzeń i będziemy się starali zdobyć pieniądze na zakup sprężynowce, ważkę -zapewnia dyrektor przedszkola Gałdyn Maria.
Nowy plac zabaw wybudowany za gminne pieniądze będzie służył dzieciom uczęszczającym do przedszkola. Kompleks został wykonany zgodnie z wymogami unijnymi (posiada deklarację jakości wyrobu).
Wraz z wiosną dzieci korzystają z nowego, estetycznego i kolorowego, a jednocześnie bezpiecznego placu zabaw na świeżym powietrzu.
Stworzenie bezpiecznego miejsca zabaw zapewni wychowankom przedszkola wszechstronny i harmonijny rozwój oraz pozwoli na wspieranie ćwiczeń fizycznych dzieci i motywowanie ich do osiągania coraz wyższych poziomów aktywności ruchowej.
Nikogo nie trzeba przekonywać, jak pozytywny wpływ mają zabawy ruchowe na placu zabaw na rozwój dziecka. Kompleks nowych urządzeń został zaprojektowany przez ekspertów w taki sposób, aby wszystkie dzieci, niezależnie od sprawności fizycznej, mogły z nich korzystać. Zdążyliśmy się już przekonać, że nowy kompleks zabawowy jest funkcjonalny.
              Dziękujemy Radzie Gminy Szaflary i naszemu Wójtowi mgr inż.Stanisławowi Ślimakowi za fundusze na plac zabaw.
Dziękujemy sponsorom:
              Józefowi i Annie Kalata - Firma „PAWEŁ”z Szaflar za wykonanie w czynie społecznym prac ziemnych pod plac zabaw.

              Renacie i Stanisławowi Zapotocznym -Firma przewozowa „TATRY TRANS”,

              Dorocie i Janowi Wilczek ze Skrzypnego –Zakład Masarski Majerczyk-Skrzypne

              Barbara i Andrzej Fąfrowicz –Sklep spożywczo-przemysłowy w Szaflarach

              Katarzyna i Marek Łaś -Firma „ Rybok” - za fundusze, które mogliśmy przeznaczyć na wyremontowanie huśtawek i na nagrody i słodycze dla dzieci,

              Annie i Rafałowi Szkaradzińskim-„Pensjonat pod Tatrami”-Szaflary za ufundowanie parasola nad piaskownicę.

              Dziękujemy Proboszczowi Parafii św. Andrzeja w Szaflarach księdzu Andrzejowi Kamińskiemu oraz księdzu kanonikowi Wojciechowi Wcisło za dobrego ducha współpracy i za poświęcenie placu zabaw.
              Dziękujemy pani wizytator mgr Bożenie Rabiasz za stałą troskę o naszą przedszkolną społeczność.
              Dziękujemy siostrom Zgromadzenia Dobrego Pasterza w Szaflarach za dobrą współpracę.
              Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, wyrażamy wdzięczność za pomoc jaką nam udzielili na miarę swoich możliwości, którzy pomogli nam w naszych staraniach, by Przedszkolna Majówka - impreza obchodów Dnia Mamy, Dnia Dziecka i poświęcenia placu zabaw przy przedszkolu przebiegała w dobrej sportowej atmosferze.
              Zamontowany na dużym placu przedszkola stwarza atrakcyjny i trwały plac zabaw, z którego będą mogły korzystać kolejne grupy dzieci jeszcze przez wiele lat.
              W końcu doczekaliśmy się wszyscy – dzieci, rodzice i nauczyciele nowoczesnego placu zabaw.


1 2 3


1 2 3

[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]