OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY
GMINA SZAFLARY
             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY

.:FOTO:.

TATRY ZIMĄ

.:KALENDARZ:.

PORTAL / NAUKA PŁYWANIA POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.: NAUKA PŁYWANIA :.


               „Nauka pływania uczniów dla klasy IV na basenie COS OPO w Zakopanem”, to działanie realizowane w ramach projektu inicjującego „Razem możemy prawie wszystko, finansowanego i realizowanego w ramach projektu „Szkoły Jagiellońskie”, a współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie obejmowało 32 h nauki pływania, prowadzonych przez instruktora nauki pływania, panią Bożenę Szybkowską i nauczyciela wspomagającego pana Tomasza Podlipniego.
                 Zajęcia rozpoczęły się 6 września 2007r. i trwały do 29 października 2007 roku. Odbywały się w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 16.00, na dwóch pływalniach: w poniedziałki na pływalni w hotelu Siwarna, a w czwartki na pływalni COS OPO w Zakopanem. Na zajęciach uczniowie uczyli się pływać dwoma stylami: kraulem na piersiach i kraulem na grzbiecie. Zajęcia prowadzone były w formie zabawowej i ścisłej. Frekwencja na zajęciach była bardzo wysoka, a nieobecności związane były głownie z chorobami.
                 Na przedostatnich zajęciach odbył się egzamin na kartę pływacką, do którego przystąpiło siedmiu uczniów. Wymaganiom sprostało pięciu z nich: Gał Jacek, Jagoda Radosław, Krupa Dawid, Wiśniewska Justyna i Zubek Adrian. Cała piątka otrzymała zasłużone karty pływackie. Kurs pływania zakończyły zawody pływackie, w których uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach: kraul na piersiach dziewcząt i chłopców na dystansie 20m oraz kraul na piersiach z deską na dystansie 20m.
                 W konkurencji kraul na piersiach dziewcząt, najszybsza była Weronika Pawlikowska, II miejsce zajęła Wilkus Karolina, III miejsce zajęła Łoszak Weronika.
                 W konkurencji kraul na piersiach chłopców: I miejsce - Zubek Adrian, II miejsce - Krupa Dawid, III miejsce - Jagoda Radosław. W konkurencji kraul na piersiach z deską: I miejsce - Gał Jacek, II miejsce - Mazepa Jan, III miejsce - Zwierz Łukasz.
                 W działanie zaangażowani byli również rodzice, którzy wspierali swoje pociechy podczas zajęć swoją obecnością. Na każdych zajęciach był obecny co najmniej jeden rodzic. Wielkie podziękowania należą się wszystkim rodzicom angażującym się w realizację projektu, a zwłaszcza paniom: Jadwidze Wilkus, Dorocie Pawlikowskiej, Renacie Jagodzie, Jadwidze Krupie oraz Panu Wiesławowi Karpielowi. Osoby te najczęściej uczestniczyły w zajęciach.
                Celem działania ,, Nauka pływania dla uczniów klasy IV w COS OPO w Zakopanem”, było wykształcenie umiejętności pływania u co najmniej 50 % uczniów, co najmniej jednym stylem. Testy umiejętności, prowadzone podczas zajęć wykazały, że cel został osiągnięty, ponieważ aż ośmiu uczniów na dwunastu, opanowało przynajmniej na poziomie zadowalającym kraula na piersiach, a pięciu kraula na grzbiecie. Tomasz Podlipni

Tomasz Podlipni


[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]