OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY
GMINA SZAFLARY
             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY

.:FOTO:.

TATRY ZIMĄ

.:KALENDARZ:.

PORTAL / OBÓZ WĘDROWNY POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.:OBÓZ WĘDROWNY   04.07.2006 -13.07 2006:.

Super obóz….!!! Wspaniała pogoda….! Piękna przyroda…!. Dużo atrakcji…! Wspaniałe towarzystwo..!!!

             W ramach realizacji zadań wynikających z rządowego programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce w 2006 roku w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Dolnej zorganizowano dziesięciodniowy „Integracyjny Obóz Wędrowny po Parkach Narodowych Podhala”. W obozie wzięło udział 44 uczestników , w tym 6 opiekunów. Wymagana liczba opiekunów w górach , to jeden na siedmiu uczniów. Program obozu przewidywał udział uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pochodzenia polskiego i romskiego. Na obozie panowała wspaniała atmosfera. Długie trasy pokonywane pieszo niejednokrotnie były męczące, ale nie zniechęcały uczestników obozu. Ze względu na bliskość Rodzin wszystkie noclegi spędziliśmy we własnych łóżkach. Na trasy wyjeżdżaliśmy wynajętym autokarem. Na pewno wszyscy zapamiętamy niepowtarzalne chwile. Poniżej przedstawiamy program obozu, który zrealizowaliśmy w 100 procentach.

Program integracyjnego obozu wędrownego „Po Parkach Narodowych Podhala”


I dzień: 04.07.2006
Wyjazd do Doliny Chochołowskiej.
Przejazd autokarem z Maruszyny do Doliny Chochołowskiej. Przejście z parkingu do schroniska pieszo. Powrót szlakiem obok kapliczki św. Jana Chrzciciela do górnej stacji kolejki. Powrót kolejką na parking. Obiad w Chochołowie – restauracja „U Śliwy”.
             FOTO>>>

II dzień: 05.07.2006
Babiogórski Park Narodowy.
Wyjazd z Maruszyny do Przełęczy Krowiarki. Wejście na Babią Górę. Zejście do schroniska na Markowych Szczawinach. W schronisku obiad. Powrót z Markowych Szczawin na Przełęcz Krowiarki i autokarem do Maruszyny.
             FOTO>>>

III dzień: 06.07.2006
Pieniński Park Narodowy.
Przejazd autokarem do Sromowiec Niżnych. Spływ Dunajcem przez Pieniny do Szczawnicy. Spacer po Szczawnicy. Obiad w restauracji „Halka” w Szczawnicy. Powrót do Maruszyny.
             FOTO>>>

IV dzień: 07.07.2006
Pieniński Park Narodowy.
Przejazd autokarem z Maruszyny przez Gronków, Trybsz, Łapsze Niżne, Niedzicę do Sromowiec Niżnych. Przejście Wąwozem Szopczańskim przez przełęcz „ Chwała Bogu”, Trzy Korony, Górę Zamkową, Sokolicę do Szczawnicy. (przeprawa łodzią przez Dunajec). Powrót autokarem przez Krościenko do Maruszyny.
             FOTO>>>

V dzień: 08.07.2006
Jezioro Czorsztyńskie.
Przejazd autokarem trasą Maruszyna – Nowy Targ – Ostrowsko – Kluszkowce – Krośnica - Majerz – Czorsztyn (zwiedzanie zamku).Przepłynięcie jeziora gondolami do przystani w Niedzicy (zwiedzanie zamku). Powrót gondolami do przystani Czorsztyn. Przejazd autokarem do Kluszkowiec. Zjazd torem saneczkowym na górze Wdżar. Czas wolny spędzany nad Jeziorem Czorsztyńskim – zatoka Kluszkowce. Przejazd autokarem do Czorsztyna – obiad w pensjonacie „Jędruś”. Powrót autokarem do Maluszyny.
             FOTO>>>

VI dzień: 09.07.2006
Piesza wędrówka z Maruszyny do rezerwatu „Skałka Rogoźnicka”.
Spotkanie w rezerwacie przyrody nieożywionej „Skałka Rogoźnicka”. Pieczenie kiełbasek na ognisku. Powrót do Maruszyny.
             FOTO>>>

VII dzień: 10.07. 2006
Pieniński Park Narodowy.
Wyjazd autokarem z Maruszyny do Szczawnicy. Wjazd kolejką linową na Palenicę. Piesza wędrówka przez Wysokie Skałki i Wąwóz Homole do Jaworek. Obiad w restauracji „Halka” w Szczawnicy. Powrót do Maruszyny.
             FOTO>>>

VIII dzień: 11.07.2006
Przejazd autokarem do Mizernej.
Wypoczynek nad jeziorem. Pływanie kajakami, rowerami wodnymi, korzystanie ze zjeżdżalni. Obiad w Zajeździe Czorsztyńskim w Maniowach. Powrót autokarem do Maruszyny.
             FOTO>>>

IX dzień: 12.07.2006
Szlak architektury drewnianej – Gorczański Park Narodowy.
Wyjazd autokarem z Maruszyny. Przejazd trasą Maruszyna - Nowy Targ – Waksmund – Ostrowsko – Łopuszna – Dębno – Maniowy – Kluszkowce – Krośnica – Grywałd – Krościenko – Tylmanowa – Ochotnica Dolna – Ochotnica Górna – Przełęcz Knurowska – Knurów – Harklowa – Nowy Targ – Maruszyna. Zwiedzanie kościółka drewnianego, grobu ks. Prof. Józefa Tischnera na cmentarzu w Łopusznej. Zwiedzanie kościółka drewnianego w Dębnie. Zatrzymanie się na przełęczy Snozka – panorama Jeziora Czorsztyńskiego z widokiem zamku starościńskiego w Czorsztynie oraz szlacheckiego w Niedzicy i wyrobiska po kamieniołomie andezytu pienińskiego.
Zwiedzanie kościółka drewnianego w Grywałdzie.
Zwiedzanie kościoła w Krościenku nad Dunajcem oraz zachowanej zabytkowej zabudowy rynku miejskiego.
Zwiedzanie kościoła w Tylmanowej.
Zwiedzanie kościoła w Ochotnicy Dolnej, wizyta na cmentarzu (mogiła poległych w czasie „Krwawej Wigilii”) oraz pod pomnikiem upamiętniającym „Krwawą Wigilię”. Obiad w pensjonacie Wł. i Zofii Szlaga, os. Kopcówka w Ochotnicy Górnej. Przejazd przez Ochotnicę Górną oraz przez Przełęcz Knurowską malowniczą drogą powiatową, zbudowaną przez Austriaków przed I wojną światową do Knurowa. Powrót do Maruszyny.
             FOTO>>>

X dzień: 13.07.2006
Przejazd autokarem do przystani w Mizernej.
Wypoczynek nad jeziorem Czorsztyńskim. Korzystanie ze sprzętu pływackiego. Przejazd autokarem na tor saneczkowy w Kluszkowcach. Obiad w zajeździe Czorsztyńskim w Maniowach. Powrót do Maruszyny. Zakończenie i podsumowanie obozu.
             FOTO>>>

Pozdrawiamy wszystkich uczestników obozu
Kadra obozowa

[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]