OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY
GMINA SZAFLARY
             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY

.:FOTO:.

TATRY ZIMĄ

.:KALENDARZ:.

PORTAL / KONCERT PROFILAKTYCZNY PIOTRA LUBERTOWICZA POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.:KONCERT PROFILAKTYCZNY PIOTRA LUBERTOWICZA:.


Broń się! Nie trać wiary!
Koncert profilaktyczny Piotra Lubertowicza – „LUPIEGO”             We wtorek 20 lutego 2007 roku o godzinie 9.00 w Kościele Parafialnym p.w. Przemienienia Pańskiego w Maruszynie, za zgodą Ks. Proboszcza Adama Stawarza odbyło się niezwykłe spotkanie z Piotrem Lubertowiczem z inicjatywy Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Szaflary – Pani Zofii Stramy. Spotkanie odbyło się w ramach działań zapobiegających uzależnieniom wśród młodzieży. W spotkaniu udział wzięli gimnazjaliści z zespołów szkół w Szaflarach, Skrzypnem, Maruszynie Dolnej i Maruszynie Górnej.
              Piotr Lubertowicz, to wokalista związany z polską sceną bluesowo-rockową, był gościem i laureatem wielu festiwali: Rawa Blues, Węgorzewo, Jarocin, gdzie koncertował z popularnymi zespołami i wokalistami, takimi jak . Nocna Zmiana Bluesa, John Porter, Dżem.
             Jest to człowiek, któremu udało się zwyciężyć w walce z nałogami. Opowiedział młodzieży gimnazjalnej o własnych przeżyciach z okresu walki z narkomanią i alkoholizmem. Mówił i śpiewał o tym jak nałóg niszczy to, co dla człowieka jest najcenniejsze: rodzinę, pracę i wartości duchowe. Zrobił to w sposób prosty i dobitny, wzmacniając swoje wypowiedzi muzyką bluesową i rockową. Swoim występem wywarł ogromne wrażenie na licznie zgromadzonej młodzieży. Wysłuchało go ok. 300 osób. Mówił tak: "Z narkotykami skończyłem, gdy miałem 26 lat, teraz mam 41, ale nie mogę powiedzieć, że się od nich całkowicie uwolniłem. Choć od dawna nie biorę, zniszczyły mój organizm i muszę poddawać się leczeniu" - powiedział Piotr Lubertowicz. "Nawet nie zorientowałem się kiedy przekroczyłem granicę, za którą człowiek nie bierze już tylko dla zabawy, ale dlatego, że musi, bo narkotyki są silniejsze od niego"- dodał. Swoim występem Piotr Lubertowicz chciał przestrzec młodzież alkoholizmem i narkotykami. Pokonałem dwa nałogi, pozostała mi walka z nikotynizmem – mówi Piotr Lubertowicz. . W sposób bardzo realistyczny przedstawił drogę prowadzącą do narkomanii i walkę o samego siebie by wyjść z nałogu. Uświadomił młodzieży, że nawet pierwszy kontakt z narkotykami może być śmiertelny. Przestrzegał by nie stwarzać sobie więzienia, z którego nie ma wyjścia.
              Artysta przeszedł bardzo wiele w swoim życiu i potrafi w doskonały sposób przekazać publiczności swoje doświadczenia. Świadom wielu niebezpieczeństw i pokus czyhających na młodzież zawarł głębokie przesłanie w swojej twórczości. Wiarygodność jego dzieł jest tym większa, iż stanowią one zapis osobistych przeżyć, tęsknot i marzeń. Każdy, kto miał okazję uczestniczyć w jego koncercie miał świadomość uczestnictwa w czymś wielkim, o głębokim podłożu moralnym, jak i etycznym. Występy Piotra Lubertowicza to spójne dzieło traktujące o narkomanii, alkoholizmie, przemocy, stresie, samotności i niezaradności życiowej.
            Piotr „Lupi” Lubertowicz po ciężkiej chorobie powrócił na scenę w lipcu 2003 roku.


Renata Jagoda[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]