OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY
GMINA SZAFLARY
             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY
październik

.:FOTO:.

TATRY ZIMĄ

.:KALENDARZ:.

PORTAL / ROCZNICA PONTYFIKATU JANA PAWŁA II POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.:ROCZNICA PONTYFIKATU JANA PAWŁA II:.


Rocznica pontyfikatu Jana Pawła II


            O Papieżu Polaku nasza miejscowość i nasza szkoła ma szczególne wspomnienia, gdyż jako biskup krakowski odwiedzał Maruszynę, a w czasie pielgrzymki do Polski – 7 czerwca 1997 roku pokonując trasę swoim papa mobile z Krzeptówek w Zakopanem do Ludźmierza przejeżdżał przez naszą miejscowość. W czasie przejazdu zatrzymał się koło Kościoła w Maruszynie i pobłogosławił wiernych. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia mieszkańcy ufundowali obelisk, przy którym spotykają się w czasie ważnych uroczystości poświęconych Ojcu św. Janowi Pawłowi II. Uczniowie i nauczyciele tut. szkoły szczególnie uroczyście wspominają tego wielkiego Polaka trzykrotnie w roku, w rocznicę śmierci, w rocznicę urodzin oraz w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Są różne pomysły w naszej szkole na wspomnienia o tym wielkim człowieku, ale każdorazowo wszyscy maszerujemy pod pamiątkowy obelisk, aby tam wspominać Jego dokonania, zaśpiewać jego ulubione pieśni i zapalić znicze. W dniu 16 października bż. roku spotkaliśmy się wszyscy pod tablicą pamiątkową w Maruszynie i tam uczniowie recytowali wiersze Jana Pawła II, wspólnie śpiewaliśmy „Barkę”.
              Obelisk staje się coraz piękniejszy dzięki ludziom dobrej woli, wyrażającym w ten sposób swoją pamięć o Ojcu św. Janie Pawle II. Strażacy z OSP w Maruszynie oświetlili obelisk. O zmroku zapala się lampka i oświtla tablicę pamiątkową, a także odlew z wizerunkiem Jana Pawła II, ufundowany przez nauczycieli naszej szkoły realizujących program „Maruszyna – wczoraj, dziś i jutro”.

Renata Jagoda

GALERIA


[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]