OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY
GMINA SZAFLARY
             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY

.:FOTO:.

TATRY ZIMĄ

.:KALENDARZ:.

PORTAL / Przedszkolne co nieco czyli co tam słychać
w Gminnym Przedszkolu w Szaflarach...
POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.:Przedszkolne co nieco czyli co tam słychać w Gminnym Przedszkolu w Szaflarach...:.


               Kilka dni temu rozpoczął się kolejny rok kalendarzowy i przy tej okazji chcielibyśmy wszystkim opowiedzieć co u nas ciekawego się wydarzyło. Otóż rok przedszkolny jak zwykle rozpoczęliśmy od organizacji tzw. dni otwartych dla dzieci rozpoczynających edukację w przedszkolu. Dzięki temu dzieci mogły lepiej poznać swój „drugi dom”. Wrzesień - to miesiąc adaptacyjny. Był to czas, kiedy nasi wychowankowie zapoznawali się z regułami i zasadami panującymi w naszym przedszkolu. Dzięki tym zasadom mogą bezpiecznie bawić się i uczyć. Również w tym miesiącu nasze przedszkolaki miały ważne zadanie, a mianowicie brały udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Ponadto przygotowały wspaniały występ dla swoich pań, który zaprezentowały na krótkiej akademii z okazji Dnia Nauczyciela.
               W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na regionalizm. Realizujemy autorski program pt.: „Edukacja regionalna – dziedzictwem w regionie” opracowany przez nauczycielkę W. Szczechowicz. W ramach tego programu dzieci poznały charakterystyczne cechy Podhala, muzykę, tańce, stroje i legendy. Były z wizytą u bacy, gdzie mogły zobaczyć w jaki sposób wyrabia się oscypki. Wspaniałą przygodą dla przedszkolaków była wycieczka autokarowa w miesiącu listopadzie do Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem , gdzie mogły zobaczyć jak dawniej mieszkali górale. Jednak największym powodzeniem cieszyły się eksponaty zwierząt zamieszkujące Tatry. Na pamiątkę każdy uczestnik wycieczki dostał pocztówkę z wybranym zwierzątkiem.
               W listopadzie przedszkolaki też nie odpoczywały. Cały miesiąc przygotowywały się na spotkanie ze Świętym Mikołajem, uczyły się wierszy, piosenek. Wyjątkowy gość był bardzo zadowolony z występów obydwu grup, a dzieciom spodobały się prezenty. Jak co roku miłą niespodziankę 6 grudnia sprawił dzieciom nasz Wójt Gminy Szaflar mgr.inż Stanisław Ślimak ,który obdarował wszyskie dzieci słodyczami.
               Kolejnym niezwykłym wydarzeniem w naszym przedszkolu była Wigilia z rodzicami połączona z Jasełkami wykonanymi w gwarze góralskiej. Dwa tygodnie przed planowaną uroczystością straszaki otrzymały role do nauki. Inscenizacji towarzyszyły kolędy śpiewane przez dzieci, rodziców i zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycił nas nasz Wójt Gminy Szaflary mgr.inż Stanisław Ślimak, proboszcz Szaflar ks. Andrzej Kamiński ks.kanonik Wojciech Wcisło,dyrektor Niepublicznego Przedszkola w Szaflarach Sióstr Pasterzanek Maria Struska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szaflarach J.Szlęk oraz sołtys Szaflar Władysław Migiel . Śpiewanym góralskim kolędom przygrywała kapela Jaśka Mrowcy z Szaflar. W tym roku szkolnym wigilia w naszym przedszkolu odbyła się 20.12.2007 r. o godz.14.00. Spotkanie wigilijne rozpoczęło się przedstawieniem przez dzieci Jasełek przygotowanych przez nauczycielkę Wł. Szczechowicz. Wspaniały występ dzieci nagrodzono gromkimi brawami. Po wspólnym kolędowaniu i poczęstunku dyrektor przedszkola mgr Maria Gałdyn ogłosiła wyniki konkursu plastycznego pt. „Ozdoby choinkowe”, który miał miejsce na początku grudnia. Wszystkim uczestnikom rozdano dyplomy i nagrodę niespodziankę a ozdoby wykonane przez dzieci zostały powieszone na ogromnej choince.
               .....W naszym przedszkolu dużą uwagę poświęcamy pracy z dzieckiem zdolnym .W rezultacie tej pracy nasza wychowanka Karolinka Fafrowicz lat 6 zajęła I miejsce w kategori wiekowej oddział przedszkolny i I klasa za pracę pt.”Święta noc” za udział w konkursie Historia i Dzień Dzisiejszy Parafii i Miejscowości Karpackich -częśc plastyczna :”Tradycje Bożonarodzeniowe w mojej miejscowości”. Natomiast w drugim konkursie organizowanym między innymi przez Urząd Gminy Szaflary pt.”Szopka góralska” edycja 2008 została wyróżniona szopka pt.”Bóg się rodzi” wykonana przez Julię Rol-Szkaradzińską wraz z rodzicami. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych wychowanków, gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym roku. Życie w naszym przedszkolu jest bardzo urozmaicone i pełne atrakcji! Mamy nadzieję, że niedługo ponownie będziemy mogli opowiedzieć co nowego u nas. Do usłyszenia!!!

[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]