OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GMINY SZAFLARY
GMINA SZAFLARY
             

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

.:MENU:.

- AKTUALNOŚCI
- URZĄD GMINY
- KULTURA I SZTUKA
- SOŁECTWA
- SZKOŁY
- KONKURSY
- GOSPODARKA
- ORGANIZACJE
- TURYSTYKA
- SPORT
- HISTORIA
- PARAFIE
- ZDJĘCIA
- MAPY
- PRZETARGI
- OPŁATY

ELEKTRONICZNA PLATFORMA USŁUG ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ

GMINNA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W SZAFLARACH

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SZAFLARACH

    SPÓŁKA WODNA MARUSZYNA CENTRUM

.:FUNDUSZE EUROPEJSKIE:.

.:KALENDARZ:.

.:PODHALAŃSKA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA:.

.:SMAK NA PRODUKT:.

SMAK NA PRODUKT

.:BIURO INICJATYW SPOŁECZNYCH:.

.:6 LATKU WITAJ W SZKOLE:.

.:6 LATKU WITAJ W SZKOLE
WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE
:.

.:PAMIĘTAJ O SZKOLE:.

.:NARODOWE SIŁY REZERWOWE:.

PORTAL / KOLĘDOWANIE Z WIELKANOCNYM GAIKIEM POLSKA / MAŁOPOLSKIE / NOWOTARSKI

.: KOLĘDOWANIE Z WIELKANOCNYM GAIKIEM :.

KOLĘDOWANIE Z WIELKANOCNYM GAIKIEM

      Święta Wielkanocne to najważniejsze święta w roku liturgicznym. Świętujemy je wiosną, kiedy cały świat, cała przyroda odradza się do życia. Dlatego przystrajamy dom i stół wielkanocny świeżą zielenią. Od wieków symbolem nowego życia było jajko. Wiele legend na całym świecie opartych jest na tym, że świat i życie powstało z jajka.

      Aby godnie uczcić to święto, koło muzyczno-teatralne działające w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bańskiej Niżnej przygotowało inscenizację słowno-muzyczną zatytułowaną ,,KOLĘDOWANIE Z GAIKIEM, CZYLI TRADYCJE WIELKANOCNE NA WESOŁO”. Chórek zaśpiewał następujące piosenki religijne: ,,Zmartwychwstał Pan”, ,,Jezus zwyciężył”, ,,Alleluja- Psalm 148”, ,,Gdy kiedyś Pan powróci znów”. Towarzyszące instrumenty, takie jak: gitara, basy, grzechotka (dzwonki) podniosły wrażenia artystyczne. Dziewczynki recytujące wiersze były ubrane kolorowo i wiosennie, a na głowie miały wianki z kwiatów. Przedstawieniu towarzyszyła prezentacja multimedialna na temat sposobów barwienia jajek i przysłów oraz powiedzeń związanych z jajkami. Na środku sceny stał piękny, strojny gaik oraz malowane jajka w koszyku.

      W poniedziałek 8 kwietnia członkowie koła muzyczno-teatralnego udali się do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Niepełnosprawnych w Białce Tatrzańskiej z tym samym przedstawieniem. Widzowie byli zachwyceni wizytą. Gdy przedstawienie trwało, niektórzy z nich aktywnie włączali się do śpiewania. Inni reagowali mocno tupiąc nogą o podłogę, klaskając i radośnie krzycząc. Zakonnice oraz opiekunowie chorych dzieci byli mocno wzruszeni. Dla podopiecznych podarowano kosz świeżych owoców. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i prosili, aby jeszcze kiedyś ich odwiedzić z nowym, radosnym występem.

Uczennice kl. 6,               
członkinie koła muzyczno-teatralnego

[URZĄD GMINY]  [KULTURA I SZTUKA]  [SOŁECTWA]  [SZKOŁY]  [GOSPODARKA]  [ORGANIZACJE]  [TURYSTYKA]  [SPORT]  [HISTORIA]  [PARAFIE]  [ZDJĘCIA]  [MAPY]